Image

Hystéria začala: Štart iPhone 3G

V noci z 21. na 22. augusta Orange a T-Mobile uviedli do predaja novú verziu populárneho telefónu v multimediálnom prehrávači iPhone 3G.


iPhone bol v centre pozornosti už dávnejšie, za ten čas mu na prestíži neubudlo, hoci sa stretol s negatívnou kritikou za veľký nedostatok – absenciu rýchlych dátových prenosov (odhliadnuc od Wi-Fi). To sa mení s príchodom Apple iPhone 3G, ktorý, ako už názov naznačuje, podporuje siete 3G.
 
Image
 
Nočný príchod nového iPhone sa odohral vo viacerých mestách na Slovensku, za epicentrum sa však dá považovať Bratislava, kde sa bok po boku stretli obaja konkurenti na slovenskom poli mobilnej komunikácie.
 
Image
 
Za záživnejšiu sa dala považovať tá strana námestia, kde bol T-Mobile aj so svojim pódiom, vystupujúcimi a vyše stovkou ľudí, Orange zrejme vsádzal na svoju reputáciu, žiadne predstavenie sa spočiatku nekonalo. Zmena nastala až o polnoci, kedy, dá sa povedať, že väčšina okoloidúcich na T-Mobile pozabudla, a pozornosť sa obrátila na oranžovú scénu, kde za moderovania známeho Sajfu prišiel Hummer s bodyguarami, ktorí priniesli prvý iPhone 3G na Slovensko.
 
Image
 
Zaujímavá scéna pripomínajúca prevoz tajných vládnych dokumentov z amerických thrillerov vyvrcholila vpustením prvého zákazníka kupujúceho iPhone 3G do predajne. Za prítomnosti množstva novinárov sa potom šťastný mladík stal prvým človekom, ktorý si na Slovensku oficiálne zakúpil tento prístroj. Podľa jeho vyjarenia čakal pred predajňou už od deviatej večernej hodiny predošlého dňa a nový iPhone 3G si zakúpil aj napriek tomu, že už jeden iPhone vlastní. 
 
Image
 
iPhone 3G sa od svojho predchodcu líši maličkosťami, ktoré však spríjemňujú prácu s ním. Okrem údajne rýchlejších reakcií na podnety pri pohybe v menu (to vďaka novému firmware iPhone 2.0) sa môžeme tešiť na plnú podporu 3G sietí v štandarde HSDPA, GPS, štandardne Wi-Fi a plno nových funkcií, medzi inými App Store, cez ktorý si bude môcť budúci majiteľ svoj iPhone vylepšiť za pomoci overených aplikácií tretích strán.
 
Image
 
Poteší, že množstvo z aplikácií je freewarových. Okrem toho, že svoju polohu určíte za pomoci GPS, v prípade straty signálu vás zachráni USIM karta, ktorú iPhone 3G podporuje, prostredníctvom nej vás s telefónom bude možné lokalizovať tiež. Nový iPhone prináša množstvo inovácií, ktoré stoja za samostatný článok. 
 
Image
Podrobný test iPhone 3G si prečítate v septembrovom vydaní časopisu PCSPACE, ktoré vyjde 3. septembra.
{moscomment}