Image

IETester: Preverte váš web v IE

IETester je veľmi dobrý nástroj pre webdizajnérov. V jednom prehliadači môžete bez problémov otvoriť stránku naraz vo viacerých Internet Exploreroch.


Podporované sú verzie Internet Explorer 5.5, 6, 7 a 8 beta 1. Pre správne fungovanie je vyžadovaný nainštalovaný IE 7 na operačnom systéme Windows XP alebo Vista. Pre IETester existuje oficiálny slovenský preklad, avšak musíme ho manuálne vložiť do programu, pretože nie je obsiahnutý v inštalačke. IETester obsahuje knižnice všetkých spomínaných Explorerov, pritom však zaberá iba necelých 100 MB.

Image

Samotné okno IETester 0.2.2 je veľmi podobné Office 2007. Slovenský jazyk vložíme do adresára Languages v zložke programu. Pokiaľ máte slovenský systém, jazyk sa nastaví automaticky. Napravo hore sa dá nastaviť farba Office 2007 dizajnu. Stránky sa otvárajú kliknutím na New Tab a hneď sa vás spýta, v ktorej verzii ju chcete otvoriť.

Image

Okrem už spomínaných verzií IE sa dá otvoriť aj v klasicky nainštalovanej verzii. Taby majú namiesto favicon napísané, akú verziu IE využívajú. V samotnom okne už nie sú nijaké panely patriace ku konkrétnemu Exploreru – iba adressbar. Výhodou je, že môžete mať naraz otvorené aj zobrazené všetky verzie.

Image

IETester – ako som už spomínal – je dobrá vec pre webedignerov. Umožňuje otestovať stránku vo viacerých Exploreroch, nielen v tom, ktorý máte nainštalovaný. Ako vidíte, ani náš web sa v IE8 zatiaľ nezobrazuje správne. Užitočné je nechať vo všetkých oknách zobraziť klasický Acid test.

Image

Veľkosť: 23.8 MB – 97.4 MB
Poplatok: Freeware
{moscomment}