Inspiron Zino HD s novými „črevami“

Inspiron Zino HD z produkcie spoločnosti Dell je na pultoch obchodov už pomerne dlho, a preto sa výrobca v súčasnej dobe rozhodol radikálne osviežiť hardware v ňom použitý. Po novom je tento mini počítač vybavený „najčerstvejšími“ komponentmi, ktoré poskytnú slušný výkon. Práve toto v kombinácií s vynikajúcim designovým spracovaním poskytne používateľom zázemie pre domácu multimediálnu zábavu každého druhu. Táto malá „krabička“ o rozmeroch približne 8 x 8 palca je dostupná vo viacerých farebných variáciách, čo ocenia užívatelia bažiaci ako po decentných, tak aj sviežich a bláznivých prevedeniach.

Absolútnym štandardom je možnosť nakonfigurovať si zostavu podľa vlastných potrieb. Na svoje si tak prídu ako priaznivci hrubého výkonu, tak aj tí, ktorý si vystačia aj s určitými kompromismi. Na výber máme jeden z procesorov AMD Phenom II X4 P940, Athlon II X2 P340, alebo Athlon II V14 a práve nim bude dopomáhať operačná pamäť, ktorá môže mať veľkosť maximálne 8 GB. Svoje dáta potom môžeme zveriť do opatery 1 TB pevnému disku s rýchlosťou otáčania platní 7200 RPM. Ako operačný systém manažujúci celý chod zariadenia je použitý samozrejme Windows 7 v 64 bitovej edícií Home Premium, alebo Professional.

Ďalšie zaujímavé články si môžete prečítať v tlačenom vydaní časopisu PCSPACE, ktorý si môžete predplatiť aj pomocou webového formulára na www.pcspace.sk/predplatne

Grafické operácie budú na pleciach, integrovanej karty ATI Radeon HD4250. K dispozícií však bude aj dedikovaný adaptér Radeon HD5450. Práve ony budú vyvedené prostredníctvom analógového VGA portu, prípadne digitálneho HDMI. Aby toho nebolo málo, tak k rozšíreniu funkcionality prispeje aj Blu-ray optická mechanika nasledovaná, Wi-Fi rozhraním, čítačkou pamäťových kariet (4 in 1) a dvoch „usb-čiek“ spolu s párom e-SATA konektorov. Inspiron Zino HD môže byť pokojne použitý aj ako plnohodnotné HTPC zariadenie, so všetkým čo k tomu patrí a navyše nebude prekážať a zavadziať ani v obývačke. Cena bude začínať na bezmála 300 amerických dolárov, čo v konečnom dôsledku nie je až tak premrštené.
Source: www.dell.com