Intel chce vydať MeeGo tablety, Android prispôsobiť pre Atom

Spoločnosť Intel by chcela v júni tohto roka vydať tablety postavené na MeeGo 1.2 tabletoch. To sú však iba plány a reálnejšie vyzerá vydanie počas tretieho kvartálu,  kedy bude väčšina tabletov dokončená a kedy  sa dočkáme aj App Up služby, umožňujúcej distribúciu aplikácii. Na nich už pracuje viacero vývojárov a určite sa zamýšľajú nad tým, čím MeeGo odlíšiť od konkurencie.

To však samozrejme nie je všetko v súvislosti s Intelom. Stále sa šepká o spoluprácii s Nokiou, pre nás zaujímavejším faktom je snaha Intelu prispôsobiť Android 2.3 pre Atom – Android je open source a Intel tak čaká množstvo optimalizácii, avšak Google pravdepodobne priloží pomocnú ruku k dielu. Pre Atom optimalizovaná verzia Gingerbreadu by sa mala objaviť v druhom kvartáli, pokiaľ sa teda Google nerozhodne posunúť vydanie „open source“ verzie. Šepká sa aj o možnej optimalizácii ďalšej verzie – Honeycombu (Android 3.0), to však bude závisieť od úspechu Atomovského Gingerbreadu.

Intel plánuje na Atom tablety nasadzovať aj Android aj Windows 7 a budúcu stratégiu zvoliť na základe úspechov jednotlivých OS. Cieľ je jasný – snaha predať čo najviac Atomov, pričom v tomto smere bude dôležitý aj úspech MeeGo tabletov.