Internet O2 Data Neobmedzene

Najmladší slovenský mobilný operátor predstavil dátovo neobmedzený mobilný internet založený na technológii EDGE.


Dátový balík O2 Data Neobmedzene je spoplatnený sumou 6 € a môžu si ho aktivovať všetci zákazníci O2 bez ohľadu na ich súčasný program. Ide o prvý dátový program bez limitu sťahovaných a odosielaných dát na Slovensku. Služba nie je obmedzená ani formou platenia, takže máte na výber faktúru aj dobíjanie kreditu. O2 na rozbehnutie ponúka dokonca túto novinku do 30. 4. 2009 za akciovú cenu 0,03 €. Aktivácia je možná na telefónnom čísle 949 a je bezplatná rovnako ako aj deaktivácia. Rýchlosť prenosu dát pri priaznivých podmienkach a existujúcej technológii je maximálne 296 kbps.
 
Image
 
Balík je použiteľný len na mobilných telefónoch registrovaných v sieti O2 a je ošetrený ochrannou poistkou, vďaka ktorej sa nepripojíte k inému operátorovi. Využívanie je ale možné aj pri inej sieti. Na to ale musíte zaslať SMS v tvare „DATALENO2 D“ na číslo 99222. Následne budú prenesené dáta spoplatnené podľa aktuálneho cenníka. Opätovne aktivovanie poistky uskutočníte cez SMS v tvare „DATALENO2“. Ak chcete overiť, či vo vašej lokalite sa k službe dostanete, navštívte stránku s interaktívnou mapou, ktorá je spracovaná až do úrovne ulíc.
 
Image
 
O2 na svojej stránke informuje len o tom, že služba je hlavne pre využívanie v mobiloch. Ak by sme cez ňu pripojili k internetu počítač, očividne by chýbala predovšetkým rýchlosť, na ktorú sú dnes kladené vysoké nároky v tisíckach kbps. Avšak, tento typ pripojenia môžu zvážiť tí, ktorí sa k DSL alebo optike nemajú možnosť dostať. Na mnohých miestach je už dostupný Rýchly internet od T-Mobile, ktorého reálna sila signálu na dedinách nemusí byť na úrovni miest, takže sa pohybuje okolo rýchlosti EDGE. Záleží aj od okolností.
 
Image
 
Ak porovnáme O2 s ostatnými dvoma operátormi v reálnom využití dátového toku, tak Telefonica víťazí. T-Mobile totiž ponúka len dve varianty služby web’n’walk a to Surf a Surf & Mail. Prvý ponúka 10 MB a druhý 20 MB plus neobmedzene pre porty využívané elektronickou poštou (POP3, IMAP4, SMTP a všetky aj pri SLL šifrovaní). Zatiaľ čo Surf stojí 3,91 €, druhá z možností 7,86 €. Orange má na výber tri možnosti Orange World – Mini, Klasik a Maxi. Voľné internetové dáta postupne narastajú z 10 MB cez 50 MB na 2000 MB. K nim sa pridávajú multimediálne dáta – 20 MB, 100 MB, 500 MB. Cenou konkurovať taktiež nemôžu. Za Mini zaplatíte 5,91 €, Klasik 11,81 € a Maxi až 23,20 €.
{moscomment}