Image

Internetová TV HUSTE.sk od JOJ

Na internetovú televíziu treba široké pásmo, intuitívne rozhranie a veľa dobrého obsahu, ale najmä to, aby sa okamžite po vyťukaní stránky do prehliadača rozbehla.

Spĺňa www.HUSTE.sk od televízie JOJ všetky tieto parametre? Odpoveď na otázku si necháme na koniec článku, hádam ste si nemysleli, že sa ju dozviete hneď na začiatku bez akejkoľvek čitateľskej námahy. Televízia s netradičným názvom HUSTE.sk, ktorá odštartovala 23. septembra, predtým niekoľko týždňov vysielala v testovacej prevádzke. Napriek tomu všetko fungovalo až napodiv dobre, ale poďme pekne poporiadku. Základné rozdelenie na tri kanály: hudobný, športový a zábavný vás ihneď zorientuje, a pomôžu aj programoví sprievodcovia ako napríklad Najbližšie Live prenosy.

 
Image
 
Čo je však naozaj skvele spracované, to je okamžitý náhľad na aktuálne vysielaný program – stačí prejsť kurzorom myši ponad kanál a vzápätí sa okno upútavky zmení na práve prebiehajúcu reláciu. Až následne sa môžete rozhodnúť, či vás daný program upútal natoľko, aby ste ho jedným klikom spustili. Rebríčky ako TOP10, ktorý obsahuje videoklipy, zvádzajú k tomu, že divák po kliknutí na meno klipu očakáva jeho spustenie. Toto však nie je YouTube, všetky kanály vrátane hudobného skutočne bežia v reálnom čase, takže ku klipu sa dostanete iba hlasovaním, ktoré je možné až po prihlásení do portálu. Ako sme sa dozvedeli z JOJ, HUSTE.sk má momentálne práva iba na nepretržitý stream videoklipov, ale rokovania s hudobnými vydavateľstvami pokračujú. Športový a zábavný kanál však už disponujú výborne spracovaným archívom, kde si môžete pozrieť staršie prenosy, resp. epizódy zo zábavných relácií.
 
Image
 
Pozoruhodná, ale iste len dočasná je absencia akejkoľvek reklamy na stránke, ale aj pred alebo po skončení relácie. Podľa rýchlosti internetového pripojenia sú na výber dve kvality vysielania – vysoká a nízka. V prípade tej vysokej si môžete obraz vychutnať aj na väčšom monitore, bez zreteľných artefaktov alebo štvorčekovaných postáv. Priamo pri vysielacom okne, pokiaľ si ho teda neprepnete na fullscreen, sa nachádzajú doplnkové funkcie pre registrovaných používateľov. Títo môžu využívať interaktívny chat, posielať si súkromné správy a komentovať zverejnený obsah.          
 
Image
  
Veľkým prekvapením je najmä športový kanál, ktorý ponúka priame prenosy aj zo športov, ktorým sa obvykle veľa publicity na obrazovkách nedostáva, ako sú hádzaná alebo volejbal. Masovejšie športy ako futbal alebo hokej však tiež nemôžu chýbať, a tak možno práve na HUSTE budete môcť fandiť svojmu klubu v zápase, ktorý by ste inak nemali možnosť nikde inde vidieť. Prenosy sú v pomerne dobrej kvalite (hoci kamera má napr. pri väčších futbalových vzdialenostiach niekedy čo robiť) a s fundovaným živým komentárom. Prítomný je samostatný ukazovateľ o čase a výsledku stretnutia, ktorý by mohol predznamenávať interaktívnejšie prvky vo vysielaní.
 
Image
 
Zábava logicky čerpá z vlastného obsahu televízie JOJ, takže uvidíte Panelák, Mafstory, Kutyil, s.r.o. alebo Profesionálov, ale počíta sa aj so spustením vlastnej tvorby. HUSTE nás v redakcii veľmi milo prekvapilo, a predpovedáme mu sľubnú budúcnosť, aj preto, že obstálo vo všetkých parametroch, ktoré by dobrá internetová televízia mala mať. Podľa zákulisných informácií by sa mal počet kanálov rozširovať, a s veľkou pravdepodobnosťou sa bude rýchlo rozširovať aj divácka základňa.
{moscomment}