Koncepcia samoriadiaceho auta zmení prácu na cestách

Spoločnosť Regus pripravuje ďalšiu revolúciu na pracovisku, ktorá zmení spôsob, akým ľudia pracujú, stretávajú sa a cestujú
Nová koncepcia samoriadiaceho auta pretransformuje auto na plne pripojenú kanceláriu a konferenčný priestor. Cesta autom sa pre profesionálov stane priestorom na prácu; šoférovanie už viac nebude premrhaným časom mimo práce či domova.

 

Regus, poskytovateľ flexibilných pracovných priestorov, sa spojil so spoločnosťou Rinspeed pri vývoji koncepcie auta nazvanej XchangE, ktorá bude v marci predstavená na ženevskom autosalóne Geneva Motor Show. Koncepcia podporuje snahu spoločnosti Regus pomáhať ľudom pracovať na cestách a napája sa na rastúcu sieť miest Regus Express v rámci diaľničnej siete v Európe. Jej možnosti práce na tzv. „treťom mieste“ (ani v kancelárii, ani doma) by mohli zahŕňať auto a ďalšie dopravné uzly.

 

 

Inovatívny dizajn koncepcie XchangE umožňuje otáčať dve predné sedadlá dozadu, čím sa vytvorí mobilný pracovný a konferenčný priestor pre štyri osoby. Pokročilé technológie a informačné a zábavné systémy auta cestujúcim umožňujú pripojiť sa k ich pracovisku, pracovať produktívne alebo vytvoriť prezentáciu pomocou prenosného počítača. Výsledkom je pohodlný a súkromný priestor, ktorý premení dopravnú zápchu počas cesty na letisko na produktívny čas „v kancelárii“.

 

 

Rovnako ako samoriadiace auto pomáha ľuďom pracovať na cestách, ponúka profesionálom väčšiu flexibilitu v ich pracovných plánoch. S možnosťou dokončiť prácu kdekoľvek sú a kedykoľvek im to vyhovuje je tak pre nich menej potrebné nosiť si prácu domov alebo sa ukracovať o rodinný život.

 

Podniky, ktoré ponúkajú svojim zamestnancom pružnú pracovnú dobu, vidia jasné výhody už dnes. 75 % podnikateľov vo výskume spoločnosti Regus medzi viac ako 20 000 výkonných riaditeľov a majiteľov firiem po celom svete povedalo, že flexibilná práca zvyšuje produktivitu.

 

Zapojenie sa spoločnosti Regus do koncepcie XchangE dopĺňa jej ďalšie inovácie, ktorými pomáha ľuďom pracovať pružnejšie. Jej stratégia Regus Express už priniesla prístupné obchodné zariadenia a pracovné priestory do siete ciest a diaľnic i ďalších dopravných uzlov – vrátane železničných staníc, čerpacích staníc so službami pre cestujúcich na diaľniciach a, v skúšobnej spolupráci so spoločnosťou Shell, aj na čerpacích staniciach po celom Berlíne.

 

Andre Sharpe, globálny riaditeľ pre vývoj produktov a obchodu v spoločnosti Regus poznamenal: „Spoločnosť Regus sa už dlhú dobu usiluje o rozvoj práce v budúcnosti. Toto inovatívne auto teraz zmení premrhaný čas na produktívny.“

 

„Ĺudia dnes už pracujú na cestách aj vďaka spoločnosti Regus. Teraz by sieť tretích miest spoločnosti Regus vďaka koncepcii XchangE mohla takisto obsiahnuť samotné auto i cestu. Konzultant alebo obchodný zástupca by sa tak používaním samoriadiaceho auta, diaľničných uzlov spoločnosti Regus a našej siete obchodných centier zmestili do 7 až 8 hodín produktívnej práce každý deň. To je len ďalšou ilustráciou úsilia spoločnosti Regus viesť revolúciu na pracovisku.“

 

Frank M. Rinderknecht, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Rinspeed Inc, dodáva: „Autonómne automobily už nevyžadujú, aby vodič sledoval cestu, čím vzniká príležitosť na zmysluplnejšie využitie času. Odborné znalosti spoločnosti Regus v oblasti pomáhania ľudom pracovať produktívnejšie a pružnejšie z nej robia ideálneho partnera pre rozvoj tejto novej koncepcie.“

 

O spoločnosti Rinspeed

Spoločnosť Rinspeed je švajčiarsky think tank a mobility lab v oblasti automobilového priemyslu už viac než 36 rokov. Inovácie, vízie a kreácie, ktoré sa vždy snúbia s emóciami, vytvárajú dlhý zoznam výrobkov, ktoré motoristi po celom svete dennodenne s radosťou používajú. Vizionárske koncepcie mobility, inovatívne pohony, udržateľnosť, komplexná sieť a preukázané v celosvetovej komunikácii sú súčasťou hlavnej činnosti. Spoločnosť je v súkromnom vlastníctve a vedie ju jej zakladateľ Frank M. Rinderknecht. Rinspeed vytvára budúcnosť reality – dnes. Viac informácií nájdete na stránke www.rinspeed.com

 

O spoločnosti Regus

Spoločnosť Regus je globálny poskytovateľ pracovných priestorov. Sieť tvorená viac ako 1 700 obchodnými centrami v 100 krajinách poskytuje pohodlné, vysokokvalitné a plne vybavené pracovné priestory, či už ich potrebujete na pár minút alebo rokov. Spoločnosti ako napríklad Google, Toshiba a GlaxoSmithKline si vybrali služby spoločnosti Regus, aby mohli pracovať flexibilne a zvýšili úspešnosť svojho obchodu.

 

Kľúčom k flexibilnej práci je pohodlie, a preto je spoločnosť Regus k dispozícii kdekoľvek ju jej 1,5 miliónov členov potrebuje – v centrách miest, na predmestiach, v obchodných centrách a maloobchodných predajniach, na železničných staniciach, na čerpacích staniciach na diaľniciach, ktoré poskytujú služby pre cestujúcich a dokonca i v spoločenských centrách. Spoločnosť Regus bola založená v roku 1989 v belgickom Bruseli, jej centrála je v Luxemburgu a je zapísaná na londýnskej burze cenných papierov. Na Slovensku sa nachádza biznis centrum spoločnosti Regus v Bratislave. Viac informácií o spoločnosti možno nájsť na www.regus.sk.