Image

„Lacná“ Blu-ray napaľovačka od Sony

Spoločnosť Sony obohacuje trh Blu-ray napaľovačiek o svoj prvý prírastok v tomto segmente BWU-100A. Pribudne tak k niekoľkým už oznámených zariadeniam od spoločnosti BenQ, LG, Plextor, Panasonic alebo Pioneer.


Sony BWU-100A
zvládne 2-rýchlostný zápis na Blu-ray disky BD-R a BD-RE, ako jednovrstvovo (25GB), tak z oboch strán (50GB). Napaľovanie 25GB blu-ray disku (kapacita, na ktorú sa vmestia približne dve hodiny HD videa v kvalite 1080i) potrvá približne 50 minút. Nebude mať problém ani z DVD-R a DVD+R diskami, na ktoré bude zapisovať rýchlosťou 8x, DVD-RW 6x, DVD+RW 8x, DVD-R DL/+R DL 4x, DVD-RAM 5x, samozrejmosťou sú CD-R média (24x) a ich prepisovateľná odroda CD-RW (16x). Disponovať bude 8MB bufferom. Komunikovať bude cez klasické PATA (Parallel ATA) rozhranie. Pri spätnom pohľade na špecifikácie napaľovačiek Plextor PX-B5900A a Panasonic LF-MB121JD zisťujeme, že uvedené hodnoty sú identické.

Image

Cena BWU-100 bude spomedzi všetkých oznámených blu-ray napaľovačiek najnižšia – „len“ 750USD. Na trhu sa objaví v mesiaci august.


ZDROJ: Sony

{moscomment}