LG Flatron W2361v-PF

Širokouhlé Full HD monitory s pomerom strán 16:9 sa vďaka zvýšenému záujmu filmových i herných nadšencov veľmi rýchlo udomácnili na trhu.

Dnes už len veľmi výnimočne narazíte na niečo iné, respektíve menšie ako 22“. Za optimum je však považovaná uhlopriečka 23-24“, kam spadá aj testovaný model. Monitor má veľmi príjemný presne identifikovateľný moderný dizajn v štýle LG. Jeho základná konštrukcia však umožňuje iba jednoduché naklápanie panelu smerom dozadu, čo z pohľadu ergonómie nie je práve ideálne.

Monitor disponuje všetkými tromi, dnes najbežnejšie používanými video vstupmi, ako sú analógový D-Sub alebo digitálne DVI a HDMI, čo znamená bezproblémovú konektivitu so všetkými počítačmi, notebookmi, hernými konzolami, blu-ray prehrávačmi a pod.. Nemá síce integrované reproduktory, ale vzadu sa nachádza výstup na slúchadlá (prípadne na externý speaker), ktorý sa využíva práve v kombinácii s HDMI pripojením (napríklad pre zvuky po pripojení hernej konzoly). Konektor je však umiestnený veľmi nešťastne na zle dostupnej zadnej strane vedľa ostatných portov.

Pri prvom stretnutí nás zaujala veľmi pekná kresba, vynikajúce podanie farieb a pomerne rovnomerné podsvietenie LCD panelu. Podrobnejšie testy a merania odhalili jemný modrastý nádych obrazu. Nie je to ale nič znepokojujúce. Bežným okom to takmer nerozpoznáte. Veľkú pochvalu si však zaslúži krátka iba 2 ms reakčná doba odozvy, vďaka ktorej ho môžeme smelo odporúčať aj na náročnejšie multimediálne využitie (akčné filmy, rýchle hry a pod.). Panel má pomerne slušný pozorovací uhol a nechýba ani podpora HDCP, alebo režim cinema.

Testovaný monitor nijak nevybočuje z radu. Oproti konkurencii nie je ničím extra výnimočný, no zároveň nie je ani horší. Je to skrátka taký rozumný priemer, s rozumnými parametrami, príjemným dizajnom a rozumnou cenou.

Zapožičal: LG Slovensko, www.lge.cz
Cena s DPH: 170 €
Záruka: 36 mesiacov
+ odozva, dobré reakcie, kontrast, DVI a HDMI, F-Engine
– konštrukcia len s naklápaním obrazovky, nemá reproduktory
Hodnotenie: 8,5

LG Flatron W2361v-PF
Typ panelu: TN * Uhlopriečka: 23” * Rozlíšenie: 1920 × 1080 * Jas: 300 cd/m2 * Kontrast: 1 000:1 (dynamicky 50 000:1) * Pozorovacie uhly: 170 ° H / 160 ° V * Odozva: 2 ms * Obrazové vstupy:  DVI, HDMI, D-SUB * Hmotnosť : 4,3 kg * Rozmery: 632 x 449 x 127 mm * Spotreba (udávaná výrobcom): 1 W / 42 W