Logitech G predstavuje mechanickú hernú klávesnicu G413 s exkluzívnymi spínačmi Romer-G

Logitech G, značka spoločnosti Logitech dnes oznámila prírastok do svojho radu mechanických herných klávesníc s úplným názvom Logitech® G413 Mechanical Gaming Keyboard. Tento model bol navrhnutý s dôrazom na presnosť a poskytuje bezkonkurenčný výkon v premyslene vyváženom modernom dizajne. Klávesnica Logitech G413 je vybavená mechanickými spínačmi Romer-G™ vyvinutými exkluzívne spoločnosťou Logitech, ktoré ponúkajú o 25 percent rýchlejšie zopnutie, než vedia štandardné mechanické klávesnice. Horný kryt má z brúseného eloxovaného hliníka, aký sa používa pri konštrukcii lietadiel, ďalej má priechodný USB port a precízne podsvietenie kláves – všetko za dostupnú cenu. Klávesnica Logitech G413 je k dispozícii v dvoch verziách – Logitech G413 Carbon s červeným podsvietením a Logitech G413 Silver s ikonickým bielym podsvietením, ktorá bude dostupná prostredníctvom vybraných internetových obchodov.

„Na tvorbe dizajnu a konštrukcie tejto klávesnice sme vynaložili veľa času, aby sme dosiahli vyspelý výkon s tými najpodstatnejšími funkciami v priaznivej cenovej hladine,“ povedal Ujesh Desai, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Logitech G. „Vytvorili sme túto klávesnicu s vlastnosťami, ako sú podsvietené tlačidlá, priechodný USB port a kovové telo. U modelu G413 sme presvedčení, že sme dosiahli dokonalú rovnováhu medzi funkciami potrebnými pre vysoký výkon a atraktívnym vzhľadom.“

Spínače Romer-G a precízne podsvietenie kláves

Mechanické spínače Romer-G, ktoré exkluzívne vyvinula spoločnosť Logitech, sú účelovo vytvorené pre profesionálny výkon, odozvu a odolnosť. Spínače Romer-G majú zdvih zopnutia len 1,5 mm a zaregistrujú tak stlačenie tlačidla až o 25 rýchlejšie než štandardné mechanické spínače, takže môžete páliť rýchlejšie ako váš súper. Konštrukcia spínačov Romer-G navyše priamo počíta s precíznym a čistým podsvietením krytiek kláves, ktoré tak budú vždy dobre rozpoznateľné, ale nikdy vás nebudú rušiť.

Hliníková zliatina používaná na konštrukciu lietadiel

Horný kryt z brúsenej zliatiny hliníka a horčíka 5052 slúži ako chrbtica klávesnice. Výsledkom je minimalistický dizajn vyvážený celým radom funkcií. Vzhľadom na špičkovú povrchovú úpravu a výkon je klávesnica Logitech G413 vytvorená z materiálov najvyššej kvality.

Priechodný port USB a všetky funkčné klávesy

Integrovaný priechodný USB port poskytuje plné napájanie a vysokú rýchlosť prenosu pre akékoľvek zariadenie s rozhraním USB. Klávesnica Logitech G413 má tiež tlačidlá na ovládanie multimédií, takže pomocou funkčných kláves môžete ovládať hlasitosť, prehrávanie a jeho pozastavenie, stlmenie zvuku, herný režim, podsvietenie a ďalšie funkcie. Funkcie klávesy FN sú prednastavené v obslužnej aplikácii Logitech Gaming Software (LGS) tak, že funkčné klávesy ovládajú multimédie.

Cena a dostupnosť

Očakáva sa, že mechanické herné klávesnice s podsvietením Logitech G413 Carbon a Silver budú k dispozícii vo vybraných obchodoch (Alza, Datart, Euronics a NAY) od apríla 2017 za odporúčanú maloobchodnú cenu 99,99 €. Ďalšie informácie môžete získať na webových stránkach, na blogu, alebo sa môžete s Logitech spojiť na Facebooku.