Logitech prináša svetelnú energiu aj používateľom počítačov Mac

 

 

Nová klávesnica Logitech Wireless Solar Keyboard K750 for Mac je napájaná svetlom, ale môže pracovať až tri mesiace v úplnej tme

 

Bratislava, Slovensko 30. novembra 2011

Spoločnosť Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI) prináša solárnu energiu aj používateľom počítačov Mac a uvádza klávesnicu Logitech ® Wireless Solar Keyboard K750 for Mac ®.  Táto najnovšia verzia klávesnice má rovnako vynikajúci dizajn a funkcie ako Logitech Wireless Solar Keyboard K750 a je k dispozícii v rôznych farbách. Trápenie s batériami sa tak stáva minulosťou vďaka solárnym článkom, ktoré napájajú klávesnicu energiou z okolitého svetla.

„Dlho sme počúvali zo strany spotrebiteľov, že by od nás chceli vidieť viac výrobkov určených pre počítače Mac,“ vyhlásil Rory Dooley, senior viceprezident spoločnosti Logitech a generálny riaditeľ obchodnej jednotky pre ovládacie zariadenia. „Som rád, že sme ich vypočuli a môžeme im ponúknuť jednu z našich najmodernejších klávesníc navrhnutú špeciálne pre používateľov počítačov Mac.“

 

 

 

Klávesnica Logitech Wireless Solar Keyboard K750i for Mac je k dispozícii v piatich farbách, z toho štyri výhradne pre používateľov počítačov Mac, a je napájaná svetlom, dokonca aj v miestnosti. Pre napájanie nie je potrebné priame slnečné žiarenie, stačí okolité svetlo v miestnosti, takže sa už nikdy nebudete musieť obťažovať s výmenou batérií. Pri plnom nabití môže dokonca klávesnica pracovať v úplnej tme až tri mesiace. Navyše si môžete stiahnuť aplikáciu pre solárne napájanie, ktorá vám dodá informácie o úrovni nabití batérie, a dokonca vás upozorní, keď budete potrebovať viac svetla.

Vďaka spracovaniu bez PVC a baleniu v plne recyklovateľnej škatuli je tato klávesnica navrhnutá tak, aby minimalizovala dopad na životné prostredie. Bezdrôtová klávesnica Logitech Wireless Solar Keyboard K750 for Mac má plný rozsah kláves vrátame numerickej časti. Jej layout bol navrhnutý pre používateľov počítačov Mac, takže sú všetky klávesy tam, kde ste zvyknutí. Dizajn klávesnice spája to najlepšie z tradičných klávesníc a notebookov spolu s unikátnym riešením prehĺbených kláves od spoločnosti Logitech, a tak vám na dlhé hodiny umožní rýchlejšie, tichšie a príjemnejšie písanie. So svojimi elegantnými líniami a tenkým profilom dodá táto prostá klávesnica vášmu pracovnému priestoru štýl nech už ju používate s notebookom, alebo s desktopovým počítačom.

Klávesnica Logitech Solar Keyboard K750 for Mac sa dodáva s pokročilým 2,4 GHz bezdrôtovým pripojením, ktoré prakticky eliminuje oneskorenie a výpadky, a s miniatúrnym prijímačom Unifying, na ktorý po pripojení môžete zabudnúť, pretože môže ostať trvalo v notebooku a klávesnica tak bude vždy pripravená na použitie.

 

 

Cena a dostupnosť

Logitech Wireless Solar Keyboard K750 for Mac je už v USA a v Európe k dispozícii za 79.99 € prostredníctvom oficiálneho e-shopu na stránkach www.logitech.com. Tu tiež nájdete dostupné farebné variácie a informácie pre váš región.

 

 

O spoločnosti Logitech

Logitech je popredným svetovým výrobcom produktov, ktoré spájajú svet ľudí a digitálnych technológií. Hardware a software spoločnosti Logitech podporuje najrôznejšie počítačové, komunikačné a zábavné platformy a prináša vyššiu kvalitu pri ovládaní počítača, počúvaní hudby, sledovaní filmov, hraní hier, využívaní sociálnych sietí, audiovizuálnej komunikácii cez internet, v oblasti bezpečnostných video systémov a pri ovládaní zariadení pre domácu zábavu. Spoločnosť Logitech International bola založená v roku 1981 a je registrovaná v Švajčiarsku; jej akcie sa obchodujú na švajčiarskej burze SIX (LOGN) a na americkej burze Nasdaq Global Select Market (LOGI).