Logitech Revue končí?

O Google TV sa toho v poslednej dobe veľa popísalo. Výhody a potenciál novej služby sme si zhrnuli v tematickom článku, avšak za pár týždňov od jeho uverejnenia sa značne zdramatizovala situácia, ktorá sa v dobe písania témy nedala vôbec očakávať.

Situácia je momentálne značne negatívna – Google poprosilo výrobcov TV, aby neprezentovali Google TV modely na CES 2011, čo je samozrejme veľká prosba. Aké budu odozvy výrobcov sa dozvieme už čoskoro. Medzičasom sa objavujú nové informácie, že Logitech končí s výrobou svojho produktu Logitech Revue, čo je set-top-box, vďaka ktorému ste mohli mať Google TV v každom televízore. Opäť sa šepká, že hlavným dôvodom je žiadosť zo strany Google, ktorý sa chce vrátiť s konceptom služby k úplným základom a začať nanovo. Na CES, kde sa čakalo, že Google TV bude oslavovaným úspechom, tak služba asi nakoniec bude úplne chýbať.

Nakoľko aktuálne problémy ovplyvnia celkový úspech služby je otázne – určité pôrodné bolesti sa dali očakávať, terajšia situácia to však značne presahuje. Ale ako sa hovorí, koniec dobrý, všetko dobré…