Image

Logitech VX Nano – najmenšia myš na svete?

Logitech je jedným z popredných výrobcov počítačových periférií a príslušenstva pre prenosné počítače. Novým potenciálnym prírastkom do tašiek pre notebooky je Logitech Nano VX. Ako už z názvu vyplýva, myš by mala mať miniatúrne rozmery.

Ale to nie je pravda. Myš sa tvarom a veľkosťou podobá na model Revolution VX, má však o niečo nižší profil. Prívlastok „Nano“ patrí USB prijímaču, ktorý robí myšku jedinečnou. Logitech propaguje model Nano VX sloganom „plug and forget“, čiže zapoj a zabudni, a po zapojení do USB portu skutočne nie je prijímač takmer vôbec vidieť, keďže nad USB konektor pretŕča len o 8 milimetrov.

Samotná myška má príťažlivý dizajn charakteristický pre novú generáciu high-end myší Logitech. K sledovaniu podložky používa laserový snímač a s prijímačom komunikuje bezdrôtovo na frekvencii 2,4 GHz. Nechýba ani MicroGear Precision – vylepšené a naklápateľné rolovacie koliesko, ktoré zrýchli listovanie v dlhších dokumentoch, a spoločne s piatimi tlačidlami zvyšuje pohodlie ovládania aplikácií. Samozrejme, že všetky tlačidlá sú plne nastaviteľné pomocou programu Logitech SetPoint.

Logitech VX Nano je napájaná dvoma AAA batériami, na spodnej strane skrýva priestor pre uloženie prijímača, ponúka výbornú ergonómiu, nízku hmotnosť a vysoký štandard ovládania. Na európskych trhoch by sa mala objaviť koncom augusta za cenu blížiacu sa 1800 Sk.

Viac informácií na: www.logitech.com

Image

Image

Image

{moscomment}