Mad Catz Cyborg R.A.T. 3

Na sériu R.A.T. pod značkou Cyborg, ktorá sa osamostatnila od Saitek (stále však ostáva súčasťou Mad Catz) sme čakali už od polovice minulého roku, kedy boli uvedené prvé obrázky týchto futuristicky vyzerajúcich myší. Dizajn Cyborg ale nepustí, a nové R.A.T. môžete buď milovať, alebo nenávidieť.

Technokratický Cyborg dizajn nemusí byť vhodný pre každého, ale je základným prvkom produktu, ktorý upútava pozornosť. Model R.A.T. 3 je najnižším a najlacnejším z celej rady, ponúka preto i najmenej možností, no napriek tomu patrí vo svojej triede k tomu lepšiemu priemeru, aj keď za adekvátnu cenu. Základom je laserový senzor s rozlíšením 400 – 3200 DPI, ktoré je možné nastavovať v krokoch po 400 DPI.

Štyri vlastné úrovne rozlíšenia je možné uložiť na dedikované tlačidlo a DPI meniť priamo a kedykoľvek. Konfigurovateľné sú tri tlačidlá, dve z nich sa nachádzajú na ľavej strane myši, v dobrej dostupnosti palca, ktorý má k dispozícii navyše i veľkorysý „odkladací“ priestor. Počas hrania tak nebudete šúchať palcom o podložku, veľká šírka myši zasa umožňuje dobrý úchop bez toho aby zavadzal malíček. Odozva R.A.T. 3 sa pohybuje na úrovni 2 ms, komfortu počas hrania pomáhajú aj široké teflónové nožičky.

V prostredí hier je senzor dostatočne rýchly aj pre najostrejšiu akciu, v cenovej kategórii okolo 50 € však dostanete i lepšie. Pokiaľ ste však priaznivcom netradičného dizajnu, ktorý akoby celkom vypadol z prostredia hernej ságy Fallout, no potrpíte si i na kvalitnom prevedení a hernom výkone, je jeden z modelov R.A.T. jednoznačná kúpa.

TIP: Konfigurovateľné tlačidlá sú síce iba tri, no Cyborg tlačidlom je možné prepínať medzi troma predefinovanými módmi s predvoleným rozlíšením a namapovanými tlačidlami. Celkovo tak dokážete na myš natlačiť deväť funkcií či makier.

Zapožičal: Alza, www.alza.sk
Cena s DPH : 52,62 €

Hodnotenie: 8,2

+ unikátny dizajn, Cyborg módy, dobrý herný výkon
– cena

Symetria : pravá ruka *  Typ senzora : laserový, 3200 DPI * Počet programovateľných tlačidiel : 3 * Ultrapolling * 500 Hz * Max. rýchlosť snímania povrchu : 1,2 m/s * Doplnkové vlastnosti : Zmena DPI, 3 Cyborg módy * Hmotnosť: 90 g