Image

mBank sa rozbieha už aj na Slovensku

Ako ste si už určite podľa masívnej reklamnej kampane všimli, koncom novembra 2007 začala na Slovensku oficiálne pôsobiť nová a pomerne neznáma banka, ktorá si v našich dejinách vyslúžila prívlastok výnimočná. Jej podstata je totiž skrytá v elektronickom bankovom styku, a preto by ste márne hľadali jej niekoľko parcelovú pobočku vo vašom meste. mBank patrí do nemeckého bankového koncernu Commerzbank, ktorý patrí medzi najväčšie súkromné finančné inštitúcie v Európe.
 
Image
 
Ak sa radíte medzi televíznych alebo rádiových nadšencov určite ste už zaznamenali reklamný šot, v ktorom je avizovaná najväčšia devíza mBank. Áno, presne tak. Jedná sa o nulové poplatky týkajúce sa vedenia účtu a väčšiny dostupných bankových operácií. Od poplatkov sú oslobodené napríklad prvé tri výbery z bankomatov v mesiaci (ďalšie sú spoplatnené tarifou 35 korún za výber), platby kartou za tovary a služby v rámci Slovenska ako aj výber hotovosti v zahraničí. Za výpisy z účtu zasielané elektronicky takisto nezaplatíte ani korunu. Všetky nadštandardné požiadavky klienta týkajúce sa vedenia účtu sú spoplatné podľa aktuálne platného sadzobníka (napríklad mesačný výpis zasielaný poštou), ktorý je možné nájsť na domovských stránkach banky.
 
Banka ponúka tri hlavné produkty medzi ktoré patria: osobný účet mKONTO, sporožírový účet eMAX a úverová mHYPOTÉKA. Každý nový klient má pri prvých dvoch spomínaných produktoch nárok na vydanie debetnej platobnej karty VISA Classic (podotýkame, že takisto bez poplatkov). mBank pre svojich klientov ponúka aj využívanie mKiosku, čo je vlastne akási "búdka," umožňujúca prístup k internet bankingu ako aj priame telefonické spojenie s Call centrom. Momentálne je podobných kioskov v slovenských mestách sedem, a veríme, že časom ich bude ešte hojnejší počet. Bližšie informácie o spoločnosti ako aj o možnostiach založenia jednotlivých účtov nájdete na stránke www.mbank.sk.
{moscomment}