Image

MediaTicker – inovatívny prehliadač fotografií

Popredný tvorca softwaru pre prácu s digitálnymi médiami firma Roxio predstavila novú jedinečnú formu prezerania digitálnych fotografii pomocou softwarovej novinky MediaTicker.

Aplikácia po spustení neprekrýva celú pracovnú plochu a preto neobmedzuje ďalšiu prácu na počítači. Užívateľské prostredie je v podobe filmového pásu (sidebar), ktorý sa defaultne zobrazí hneď nad panelom úloh alebo podľa nastavenia na ktorejkoľvek zo štyroch strán pracovnej plochy. Neprekryje pritom ostatné spustené aplikácie, ale zmenší ich okná o svoju šírku pričom sa náhľady fotografii premietajú náhodne alebo zaradom podľa uloženia zo zvoleného adresára. V nastaveniach si taktiež môžeme zvoliť formu prezentácie fotografii a to buď statické snímky, ktoré sa postupne vytrácajú a sú nahradzované ďalšími alebo pohybujúci sa filmový pás. V prípade potreby môžeme bežiacim filmovým pásom pohybovať kolieskom myší vpred a späť. Vybraná fotografia sa zobrazí detailne ak na ňu jednoducho klikneme. Svojou nevtieravosťou MediaTicker nepochybne zaujme každého nadšenca digitálnej fotografie pričom veľmi rýchlo zistíte, že vaše dávno zabudnuté fotografie sú odrazu späť.

Image

Dobrou správou je, že Roxio ponúka MediaTicker ako freeware. Malou daňou však za to je občasné zobrazenie informácii o novinkách od spoločnosti Roxio alebo od niektorého z jeho dôveryhodných partnerov. Ale ako každá daň aj tá sa dá nezaplatiť, stačí vo firewalle zakázať komunikáciu MediaTicker-a.


Roxio MediaTicker 2.0
Download: http://docs.sonic.com/labs/MediaTicker/RoxioMediaTicker2.exe
Veľkosť: 7,8 MB
Poplatok: freeware

{moscomment}