Microsoft: Milióny dolárov pre školy

Berlín, 23. január 2008. Spoločnosť Microsoft dnes oznámila pokračovanie vo vzdelávacom projekte Partners in Learning. Projekt vznikol v roku 2003 a dnes, po piatich rokoch fungovania, bolo oznámené jeho pokračovanie v období ďalších piatich rokov. Za desať rokov sa tak hodnota investície vyšplhá na 500 miliónov dolárov, čo je viac ako 11 miliárd slovenských korún. Dnes to oznámil Bill Gates, predseda predstavenstva a hlavný softvérový architekt spoločnosti Microsoft, na konferencii Government Leaders Forum Europe vBerlíne.
 
Do projektu Partners in Learning sa do dnešného dňa zapojilo 90 miliónov študentov a pedagógov v 101 krajinách sveta. Na Slovensku sa realizovalo viacero projektov, ktorých cieľom je uľahčiť mladým ľuďom prístup k technológiám a umožniť zavedenie informačných technológií do vyučovania. Microsoft podporuje inovatívne projekty učiteľov z celého Slovenska a za uplynulé obdobie vyškolil viac než tisíc učiteľov. Vytvoril tiež portál www.modernyucitel.sk, na ktorom sa rozpútala živá diskusia viac než 7000 učiteľov, ktorí tak získali jedinečný nástroj na výmenu skúsenosti, nápadov a učebných materiálov. Najnovšou zrealizovanou iniciatívou je príprava slovenských detí na bezpečný život s digitálnymi technológiami v projekte Bezpečne na internete.
 
„Uvedomujeme našu zodpovednosť za rozvoj schopností detí a mladých ľudí v oblasti informačných technológií.. Ich ovládanie je dnes nevyhnutné pre pracovný život a čoraz viac aj pre ten súkromný. V úzkej spolupráci s Ministerstvom školstva SR sa snažíme zmeniť myslenie učiteľov smerom k inovatívnym učebným postupom a k využívaniu digitálnych technológií,“ hovorí generálny riaditeľ Microsoft Slovakia Róbert Šimončič.