Image

Microsoft predstavil Zune, Apple inovoval iPody

Microsoft včera oficiálne predstavil prenosný multimediálny prehrávač Zune, priamu konkurenciou pre iPod od Apple. Project Argo, ako sa prehrávač nazýval v ranných štádiách vývoja, pozostáva z 30 GB pevného disku.

Zariadenie bude možné pripojiť k PC prostredníctvom USB 2.0 rozhrania. Microsoft Zune bude schopný komunikovať aj bezdrôtovo (802.11b/g konektivita), takže zdieľanie hudby medzi prehrávačmi Zune nebude problémom. Má to však isté striktné obmedzenia – pieseň, ktorú si stiahneme z kamarátovho Zune bude možné prehrať počas troch dní maximálne trikrát. Pokiaľ sa nám pieseň zapáči budeme si ju musieť zakúpiť v online obchode spoločnosti Microsoft, ktorý dostal názov Zune Marketplace. Podporované sú aj skladby stiahnuté z iTunes a Windows Media Playera. Zariadenie podporuje prehrávanie nechránených hudobných formátov MP3, WMA a AAC, taktiež zobrazuje JPEG obrázky a video vo formátoch WMV, MPEG-4 a H.264. Zariadenie bude mať zabudovaný taktiež FM tuner s podporou RBDS (Radio Broadcast Data Standards).

Image

Displej je pomerne veľký, s uhlopriečkou 3-palce (7,6 cm), majiteľ Zune si môže upraviť pozadie displeja podľa vlastného gusta. Zune sa bude predávať v troch farebných prevedeniach – čiernom, bielom a hnedom, zároveň v akýchsi troch packoch odlišujúcich sa od seba priloženým príslušenstvom:

Zune Car Pack obsahuje samotný prehrávač s FM tunerom a auto-nabíjačkou., Zune Home A/V pack ponúkne príslušenstvo pre pripojenie prehrávača k televízoru a reproduktorom a Zune Travel Pack lepšie slúchadlá či puzdro.

Na americký trh pride Zune v predvianočnom období, za akú cenu sa bude predávať to však Microsoftom odhalené nebolo.

Image

Na príchod Zune sa Apple starostlivo pripravil a inovoval ponuku svojich iPodov. Najväčšie, klasické iPody majú najnovšie až o 60% jasnejší displej ako staršie verzie a dosahujú kapacitu až 80 GB (nová až o 10% menšia generácia 1,8-palcových pevných diskov Toshiba s kolmým magnetickým zápisom) . Menšie, iPod Nano, sa budú predávať vo verziách s kapacitou 2 GB (149 USD), 4 GB (199 USD) a 8 GB (249 USD). Navyše majú celohliníkové telo a dostupné sú v štyroch farbách – striebornej, čiernej, ružovej, zelenej a modrej. Zmenou prešlo aj dodávané príslušenstvo – nová je nabíjačka, remienok aj šnúrka. A nakoniec bol predstavený najmenší, oproti minulej verzii menší iPod Shuffle s kapacitou 1 GB (79 USD).


ZDROJ: Microsoft, DailyTech

{moscomment}