Security Essentials po slovensky

Slovenskí používatelia z mnohých domácností si môžu už dnes zdarma stiahnuť nový bezpečnostný produkt Microsoft Security Essentials.

Spoločnosť Microsoft dnes uvoľnila slovenskú verziu antivírusového programu Microsoft Security Essentials. Tento nový bezpečnostný produkt určený pre domácich používateľov legálnej licencie systému Windows ponúka kompletnú antivírusovú a spyware ochranu a zabezpečenie pred ostatnými druhmi škodlivého softvéru. Slovenskí používatelia si ho od dnes môžu stiahnuť zo stránok spoločnosti Microsoft na adrese www.microsoft.com/security_essentials.

Na novom antivírusovom programe používatelia okrem nulovej ceny ocenia predovšetkým jednoduché a funkčné používateľské rozhranie, pretože program sa spúšťa automaticky na pozadí a informuje používateľa len o dôležitých akciách. Na svoju funkčnosť Microsoft Security Essentials potrebuje len minimálne množstvo operačnej pamäte a procesoru (CPU), a je preto vhodný aj pre menej výkonné počítače. Aktuálne zabezpečenie je následne zaistené vďaka úplne novej technológii Dynamic Signature Service, ktorá poskytuje najmodernejšiu ochranu pred najnovšími vírusmi bez nutnosti čakania na nový plánovaný update.

„Bezpečnostné hrozby predstavujú v dnešnej dobe vysoké riziko straty cenných údajov, či znefunkčnenia počítača. Uvoľnením nášho antivírusového riešenia reagujeme na požiadavky používateľov na maximálne bezpečné riešenie s minimálnymi požiadavkami na výkon počítača. Zároveň veríme, že jeho sprístupnením pre používateľov, ktorí za bezpečnostné riešenia nechcú, alebo nemôžu platiť, sa posilní celková bezpečnosť domácich počítačov so systémom Windows“ dodáva Peter Jirsák, manažér divízie Windows Client spoločnosti Microsoft Slovakia.

Produkt Microsoft Security Essentials je určený pre legálnych používateľov systémov Windows XP SP2 alebo SP3, Windows Vista a Windows 7, vrátane Windows XP módu na systémoch x86 a x64. Legálnosť svojho systému si môžu používatelia overiť na stránke www.microsoft.com/genuine. V prípade zistenia, že licencia systému Windows nie je v poriadku, existuje niekoľko možností, ako tento stav napraviť:

1. Zakúpiť si legalizačnú sadu Get Genuine Kit pre systémy Windows XP, Vista alebo Windows 7.

2. Zakúpiť si krabicovú licenciu produktu Windows 7.

3. Uzavrieť zmluvu Get Genuine Windows Agreement so spoločnosťou Microsoft – táto možnosť je určená pre firmy a organizácie.

Pre používateľov z firiem a organizácií Microsoft aj naďalej ponúka produkt Forefront Client Security, ktorý firmám poskytuje centralizovanú a komplexnú správu a reporting. Viac informácií o tomto riešení nájdete na stránke: www.microsoft.com/slovakia/windowsserversystem/forefront.