Microsoft Slovakia má nového obchodného riaditeľa divízie pre riešenia malých a stredných podnikov

Divízia pre riešenia malých a stredných podnikov slovenskej pobočky spoločnosti Microsoft má nového riaditeľa. Od 1. apríla 2014 nastúpil na tento post Tibor Kolejak, ktorý v spoločnosti Microsoft pôsobí už 12 rokov.

 

 

Spoločnosť Microsoft Slovakia oznámila nové meno obchodného riaditeľa divízie pre riešenia malých a stredných podnikov. Od 1. apríla 2014 je ním Tibor Kolejak, ktorý bude vo svojej funkcii zodpovedný za obchod a marketing spoločnosti Microsoft Slovakia v rámci SME segmentu, ktorý tvoria malé podniky a organizácie strednej veľkosti. Ďalej bude zodpovedný za rozvoj a riadenie partnerskej siete spoločnosti Microsoft Slovakia, ktorá na Slovensku predstavuje spoluprácu s viac ako 1 200 partnermi.

Tibor Kolejak

 

„Teší ma, že som sa stal súčasťou slovenského tímu. Po 12 rokoch na rôznych pozíciách v rámci Microsoftu sa vraciam späť na Slovensko a som rád, že budem môcť zužitkovať moje doterajšie skúsenosti,“ zhodnotil svoj nástup Tibor Kolejak.

 

Pred nástupom na jeho súčasnú pozíciu  pôsobil Tibor Kolejak na niekoľkých iných riadiacich pozíciách v spoločnosti Microsoft. Naposledy zastával post prevádzkového a marketingového riaditeľa v kazašskej pobočke. Predtým pôsobil ako finančný riaditeľ v Českej republike. Profesionálnu kariéru začínal v spoločnosti Energoinfo – Union Fenosa Group. Pred nástupom do spoločnosti Microsoft pôsobil vo firmách PricewaterhouseCoopers a Czech Mobile. Vzdelanie získal na Ekonomickej Univerzite v Bratislave, študoval aj na Fakulte ekonómie Granadskej univerzity v Španielsku. Je ženatý, má jedno dieťa. Medzi jeho záľuby patrí golf, hra na harmoniku a modely lietadiel na diaľkové ovládanie.

 

 

 

Tibor Kolejak