Image

MID: Hlasujte a vyhrajte Eee PC

Spoločnosť Intel pri príležitosti predstavenia MID (Mobile Internet Device) vyhlasuje súťaž o navrhnutie najlepšieho dizajnu práve pre takéto mobilné vreckové počítače.


Študentská dizajnérska súťaž
o najlepší návrh dizajnu pre mobilný vreckový počítač
Spoločnosť Intel nedávno predstavila novú procesorovú technológiu Intel Atom navrhnutú priamo pre malé internetové zariadenia (Mobile Internet Device, skrátene MID). Procesory Intel Atom sú najmenšie svojho druhu a umožňujú výrobu zariadení, ktorá sa zmestia do vrecka a pritom môžu byť neustále pripojené k internetu. Spoločnosť Intel pri príležitosti predstavenia tejto technológie vyhlasuje súťaž o navrhnutie najlepšieho dizajnu práve pre takéto mobilné vreckové počítače.
 
Image
Cieľom tejto súťaže akcie je upozorniť na schopnosti a kreativitu slovenských dizajnérov v oblasti moderných technológií, ktoré sa okrem svojej úžitkovej hodnoty stávajú dôležitým štýlovým doplnkom. Súťaž si kladie za cieľ poukázať na mladé talenty a dať im možnosť prezentovať svoje schopnosti.

Image
 
Návrhy súťažiacich (študenti nielen umeleckých škôl, ale aj všetkých nadšencov výpočtovej techniky so zmyslom pre dizajn) bude hodnotiť odborná porota, ako aj hlasy laickej verejnosti. Náhľady návrhov budú sprístupnené na webových stránkach portálu www.pcspace.sk/mid. Na hlasujúcich čaká výhra ASUS Eee PC 901.

Image
 
Intel hľadá nové nápady v oblasti dizajnu vreckového zariadenia, ktoré sa viac podobá mobilnému telefónu a zároveň spĺňa funkcie počítača
 
Image
Prečo sa súťaže zúčastniť:

· „Urobiť si meno v obore“ – získať medzinárodné ocenenie a profilovať svoje meno a školu v médiách. Výhercovia si budú môcť vyskúšať navrhnúť dizajn prenosného vreckového počítača a zároveň môžu získať skúsenosti, referencie a meno v oblasti dizajnu. Spoločnosť Intel výhercovi udelí osvedčenie a diplom za najlepší dizajn.

· Získať hodnotnú cenu – ASUS Eee 1000H a ASUS Eee PC 901.

Image
                                                                                      
Ako sa súťaže zúčastniť:  
 
· Registrovať sa prostredníctvom e-mailu –  súťažný návrh treba zaslať na e-mailovú adresu intelMID@pcspace.sk (nezabudnite uviesť aj meno a priezvisko, školu, kontakt – e-mail a mobilný telefón).
 
· Návrh je potrebné poslať v grafickom formáte JPEG alebo inom. Pokiaľ návrh vyhotovíte v akomkoľvek inom programe, zašlite aj tento originál.

Image
 
Súťaž prebieha v mesiacoch november a december 2008. Výsledky budú vyhlásené začiatkom januára 2009. Všetky podrobnosti o súťaži nájdete na webových stránkach časopisu www.pcspace.sk.  

{moscomment}