Mobíci sú vďaka T-Mobile späť

Bratislava, 10. jún 2008 – Obľúbené animované postavičky – Mobíci – sa vracajú. T-Mobile predstavuje známu desiatku v novom šate a zároveň aj v odlišnom prostredí. Tentokrát Mobíci vystupujú v čoraz populárnejších internetových komunitách.
 
T-Mobile Slovensko, Azet.sk a MW Promotion uvádzajú originálny internetový projekt, ktorý ako prvý na Slovensku vo veľkej miere využíva potenciál existujúcich internetových komunít. V hlavnej roli nového projektu je obľúbená desiatka animovaných postavičiek – Mobíkov.
 
V rámci webového projektu Mobíci a komunita, ktorý pre spoločnosť T-Mobile Slovensko vytvorila agentúra MW Promotion, prichádzajú obľúbené postavičky medzi návštevníkov komunitných portálov s autentickou zábavou. Všetci Mobíci prešli navyše zaujímavou dizajnovou úpravou, čím sa po vizuálnej stránke výraznejšie posilnil ich osobitý charakter.
 
Základom projektu je desať „profilov“ originálnych postavičiek Mobíkov, ktorí v nedávnej minulosti ukázali svoje schopnosti a kompetenciu v oblasti hudby a internetu. Tieto profily sú vytvorené na komunitnom portáli Azet.sk a Mobíci vystupujú vo virtuálnom prostredí ako hudobní znalci. Zaujímavosťou projektu je aj prinášanie hudobného obsahu pre používateľov špecifickou formou, ktorá je podobná práve štýlu komunikácie Mobíkov.
 
Komunity patria v súčasnosti medzi dynamicky sa rozvíjajúce komunikačné prostredie pre oslovenie mladej cieľovej skupiny. Ako potvrdili aj predstavitelia Azetu, na Slovensku doteraz nikto nevyužil možnosti komunity týmto spôsobom. T-Mobile opätovne potvrdzuje svoju inovatívnosť a marketingové komunikačné riešenia prostredníctvom rôznych originálnych kanálov. Zároveň prináša svojím fanúšikom zaujímavé koncepty v rámci sponzoringu či organizácie vybraných projektov.
 
Cieľom webového projektu Mobíci a komunita je dlhodobo etablovať spojenie značky T-Mobile s hudbou v súlade so stratégiou sponzoringových aktivít. Nový projekt sa navyše dostáva jednoducho bližšie k mladým ľuďom a komunikuje s nimi ako svojou cieľovou skupinou v jej prirodzenom prostredí. Kreatívu projektu zabezpečuje agentúra MUW Saatchi & Saatchi, ktorá je autorom aj pôvodnej kampane na Mobíkov realizovanej v minulom roku.
 
Ďalšie informácie zo života Mobíkov nájdu fanúšikovia aj na ich domácej stránke www.mobici.sk. Aj domáci web Mobíkov prešiel redizajnom a po formálnej i obsahovej stránke dopĺňa web Pokec.sk, na ktorom prebieha komunitný projekt.