Monitory Samsung získali tri globálne ocenenia SEAD

 

 

 

Samsung získal ocenenie za najlepší monitor strednej veľkosti, za najlepší veľkoformátový monitor a za najlepšiu novú technológiu.

 

Spoločnosť Samsung získala tri prestížne globálne ocenenia udeľované iniciatívou Super-efficient Equipment and Appliance Deployment (SEAD). Monitor Samsung S22C200 zvíťazil v kategórii výrobok strednej veľkosti (do 23 palcov), model S27C450 zvíťazil v kategórii veľkoformátový výrobok (nad 23 palcov) a prototyp počítačového LED monitora s podsvietením a uhlopriečkou 23,6 palca získal globálne ocenenie SEAD za energetickú účinnosť v sekcii nových technológií.

 

Han Seok-ju, výkonný riaditeľ divízie Image Display spoločnosti Samsung Electronics, uviedol: „Sme poctení, že sme toto ocenenie od SEAD získali. Samsung kladie veľký dôraz na udržateľnosť životného prostredia a zasadzuje sa o vývoj výrobkov, ktoré sú k životnému prostrediu šetrné. Snažíme sa v našich monitoroch používať v čo najvyššej miere ekologické technológie, znižovať ich vplyv na životné prostredie a šetriť našim zákazníkom peniaze za energiu.“

 

 

Prototyp počítačového LED monitora s podsvietením a uhlopriečkou 23,6 palcov, ktorý získal globálne ocenenie za energetickú účinnosť v kategórii nových technológií, je o 53 % účinnejší než porovnateľné displeje, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Ocenený monitor sa do celosvetového predaja dostane v priebehu nasledujúcich dvoch rokov.

 

Globálne ocenenia SEAD boli prvýkrát udelené v roku 2011 na konferencii Čistá energia, na ktorej sa zúčastnili ministri energetiky zo 16 krajín sveta, vrátane Francúzska, Nemecka a Kórey. Tieto ocenenia sa udeľujú za energetickú účinnosť výrobkom predávaným v Severnej Amerike, Európe, Austrálii a Indii.