Multifunkčné faxy Panasonic KX-MB2030EX

Keď sa povie Panasonic len málokomu sa v mysli vybaví kancelárska technika. Väčšína z nás za touto značkou vidí televízory, či inú čiernu techniku a Panasonic pritom vo svete patrí aj medzi uznávaných výrobcov telefónov, tlačiarní alebo multifunkčných faxov. Nové modely vychádzajú v ústrety potrebám malých firiem – šetria priestor i papier, sú ergonomické a aj napriek malým rozmerom veľmi výkonné.

V jedinom kompaktnom zariadení máte k dispozícii vysokorýchlostnú čiernobielu tlačiareň, kopírku, farebný skener a výkonný fax. Štandardným vybavením je aj sieťové pripojenie, vďaka ktorému sa dá tlačiareň nastavovať a kontrolovať jej stav aj bez potreby inštalácie ovládačov, alebo prídavných aplikácií – všetko sa realizuje len cez úplne obyčajný webový prehliadač.

Novinkou vo výbave tlačiarne je softvér Easy Print Utility, ktorý umožňuje spájať a následne tlačiť súbory vytvorené rôznymi aplikáciami MS Office (Word, Excel, PowerPoint a pod.) do jedného tlačiteľného dokumentu. Ten môže obsahovať 1 až 16 strán (od formátu 2 v 1 až po formát 16 v 1). Pred samotnou tlačou môžete ešte do dokumentu vložiť hlavičku, pätu alebo vodoznak a po finálnej úprave ho môžete uložiť ako PDF súbor pre archiváciu, alebo ďalšiu distribúciu. Výhodou softvéru je výrazné zníženie počtu skúšobných alebo chybne vytlačených strán pri komplikovanejších dokumentoch, čo zároveň znamená úsporu času a nákladov spojených s tlačou.

Používateľský komfort zvyšujú aj nové funkcie kopírovania, ako napríklad Quick ID Copy, ktorý umožňuje vytlačiť na jednej strane až 8 rôznych vizitiek či identifikačných kariet, ktoré stačí najskôr obojstranne skopírovať a potom vytlačiť v požadovanom formáte – dve alebo štyri kartičky na jednej strane. Panasonic zjednodušil aj kopírovanie a viacnásobnú tlač malých formátov (vizitky, karty, lístky a pod.). Originál stačí skopírovať len raz, ale následne ho môžete vytlačiť na jednej strane ako 2, 4 alebo 8 kópií naraz.

Hoci ide o čiernobielu laserovú tlačiareň, skener je farebný a disponuje vysokým rozlíšením 9600dpi (interpolovane). Vaše dokumenty naskenuje priamo do skenovacieho programu vo vašom PC alebo do priloženého softvéru OCR, kde môžete bez potreby akýchkoľvek ďalších operácií svoje digitalizoané dáta ďalej editovať alebo s nimi pracovať podľa potreby. Na výber sú vďaka sieťovým funkciám aj možnosti skenovania v rozličných formátoch priamo do zdieľanej zložky Windows (SMB priečinok), alebo na jeden z predvolených FTP serverov, takže Vaši kolegovia môžu k určitým dokumentom získať okamžitý prístup bez toho, aby ste im ich najskôr museli posielať e-mailom.

Súčasťou zariadenia je aj výkonný fax Super G3 s prenosovou rýchlosťou 33.6kbps. Vďaka funkcii náhľadu prichádzajúceho faxu (Incoming Fax Web Preview) si môžete doľlé faxy najskôr prezrieť na monitore PC a až následne sa rozhodnúť, či ich vytlačíte, uložíte v niektorom z voliteľných formátov, alebo rovno zmažete, čím sa opäť znižujú zbytočné náklady spojené s tlačou. Testované zariadenie má na boku prídavné telefónne slúchadlo, ktoré vašu komunikáciu zjednoduší.

Panasonic myslel aj na komfort pri obsluhe a preto nové multifunkčné zariadenia vybavil ergonomicky nakloneným kontrolným panelom, aby jeho ovládanie bolo pohodlné v sede i postojačky. Prakticky riešený prístup spredu zjednodušuje manipuláciu v prípade výmeny tonera a papiera, pričom pri týchto úkonoch nie je nutné odsúvať celé zariadenie ako tomu býva u podobných MFP.

Panasonic KX-MB2030EX je skrátka sympatické malé zariadenie, ktoré predstavuje efektívne a cenovo dostupné riešenie pre vašu kanceláriu alebo domácu pracovňu.

Zapožičal: Spelex s.r.o., www.spelex.sk
Cena: 279,90 € s DPH

Hodnotenie: 9,0

+ telefónne slúchadlo, funkčná výbava, sieť, výkon, rozmery

 

Panasonic KX-MB2030EX
Tlačiareň: monochromatická laserová 600 DPI * Skener: farebný 600×1200 DPI s ADF * Fax: Super G3 (33,6 kbps) s pamäťou 3,5 MB * Konektivita: USB 2.0, LAN * Rozmery: 420x432x305 mm * Hmotnosť: 12 kg