Na veľtrhu práce Profesia days ponúknu prácu automobilky, IT firmy a obchodné reťazce

Spoločnosť Profesia organizuje ďalší ročník veľtrhu práce Profesia days. Prebiehať bude 16. a 17. februára 2011 v Bratislave na výstavisku Incheba Expo.

Veľtrh práce Profesia days je určený všetkým kategóriám záujemcov: študentom, nezamestnaným, pracujúcim aj zdravotne ťažko postihnutým. Počas dvoch dní sa záujemcovia stretnú s personálnymi agentúrami, priamo so zamestnávateľmi a s ľuďmi zo štátnych inštitúcií zastrešujúcich zamestnávanie. Vstup na veľtrh práce ako aj na všetky prezentácie a prednášky je zadarmo. Vďaka spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko môžu účastníci, ktorí sa na veľtrh vyberú z iných miest, využiť 25%-nú zľavu na cestovné.

Tento ročník bude pod záštitou ministra práce      

Tento rok sa veľtrh práce koná pod záštitou ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jozefa Mihála, ktorý Profesia days osobne otvorí.

„Organizovať veľtrh práce je dôležité v každom období. Rovnako ako vlani, situácia na trhu práce nie je ani tento rok z pohľadu uchádzačov ideálna, aj keď sa pomaly zlepšuje. Profesia days zvyšuje šancu uspieť na trhu,“ povedala Ivana Molnárová, riaditeľka spoločnosti Profesia.

„Aj podľa skúseností a vyjadrení firiem, ktoré sa na Profesia days prezentovali vlani, vieme, že firmy na veľtrhu oceňujú možnosť osobne sa stretnúť s uchádzačmi o prácu a vidieť ich bezprostrednú prezentáciu,“ dodáva Molnárová.

Vystavovať budú automobilky aj softvérové firmy

Účasť na Profesia days už teraz potvrdili desiatky vystavovateľov od výrobných firiem, cez spoločnosti pôsobiace v bankovníctve, firmy venujúce sa poradenstvu či vývoju a mnohé významné personálne spoločnosti. Svoje služby a pracovné možnosti budú ponúkať napríklad spoločnosť Tesco Stores,  výrobca elektroniky Foxconn, banky UniCreditbank, Volksbank, automobilka PSA Peugeot, výrobca stavebných materiálov Holcim, spoločnosti Dell a Accenture.

Bezplatné semináre a testovania

Na veľtrhu budú prebiehať odborné semináre a konzultácie, ukážky assessment centier, kompletná psychodiagnostika, testovanie jazykových a počítačových znalostí, pestrý sprievodný program obohatený súťažami o ceny.

Pre ľudí ohrozených na trhu práce bude spoločnosť Microsoft prezentovať počítačové kurzy, nezisková organizácia Voices pripravila v rámci projektu Baterka kariérne poradenstvo pre ľudí nad 45 rokov a Národná rada občanov so zdravotným postihnutím poskytne poradenstvo ZŤP návštevníkom ako sa uplatniť na trhu práce.

Špeciálna časť pre HR odborníkov

Profesia days prináša špeciálnu novinku len pre personalistov a odborníkov z trhu práce. Pre nich bude pripravený odborný veľtrh HR & management, ktorý bude prebiehať súčasne s Profesia days.

Odbornými partnermi oboch podujatí sú spoločnosti Microsoft, Assessment Systems Slovakia, Motiv P, the Bridge, IT Learning, Dale Carnegie Training, Koučink Centrum, Akadémia vzdelávania. Mediálnymi partnermi sú Televízia Markíza, Rádio Expres, denník Hospodárske noviny, týždenník Trend, Profit, Centrum.sk, Akzent media, HR club.

Informácie o podujatí sú priebežne aktualizované na stránke podujatia www.profesiadays.sk.