Najdokonalejšia ergonomická myš

Aspoň tak to tvrdí jej výrobca, podľa ktorého je neobvyklý tvar výsledkom vedeckého testovania. Myš MX VERTICAL bola navrhnutá tak, aby sa znížilo namáhanie predlaktia a tlak na zápästie. Jej neobvyklý 57° vertikálny sklon bol optimalizovaný s ohľadom na ergonomickú polohu ruky, asi ako keby ste chceli niekomu podať ruku.

Vertikálny sklon v porovnaní s používaním bežnej myši zníži svalovú aktivitu až o 10% bez toho, aby sa akokoľvek narušila jej funkčnosť. Komfortný tvar myši vyhovuje rôznym tvarom a veľkostiam ruky. Textúrovaný gumený povrch a opierka palca zaisťujú pevný a prirodzený úchop.

Myš MX VERTICAL má snímač s vysokým rozlíšením až 4000 DPI, ktorý by sme skôr očakávali u hernej myši. Vo svojej kategórii tak nemá konkurenta a skracuje potrebný pohyb ruky, čím sa opäť zníži únava pri práci s myšou. Samozrejme myš má podobne ako tie herné prepínač rozlíšenia pre zmenu rýchlosti a presnosti pohybu kurzoru, takže zvládne rýchly presun cez celú plochu aj presnosť „na pixel“ pri jemnej práci (napr. retušovaní).

Batéria pri plnom nabití vydrží až štyri mesiace, ale rýchle jednominútové dobíjanie vám vystačí až na tri hodiny práce. Vďaka funkciám Logitech Easy-Switch a Logitech Flow môžete s myšou MX VERTICAL pohodlne prechádzať kurzorom medzi dvoma počítačmi naraz, dokonca medzi nimi môžete aj prenášať myšou dáta, obrázky, dokumenty a súbory.

MX VERTICAL má moderný dizajn zladený s ďalšími špičkovými produktmi spoločnosti Logitech ako sú klávesnica CRAFT, prezentačný ovládač Spotlight alebo reproduktory MX SOUND, myš MX Master a trackball MX Ergo.

Jej počiatočná cena bola stanovená na 109€, čo zodpovedá možnostiam a prevedeniu (je to aj cena myší z radu MX). Termín, kedy by sa mohla dostať do našich obchodov zatiaľ nie je známy. Aktuálne je možné ju len predobjednať na webe Logitech.com, pričom sa prvé zásielky očakávajú v polovine septembra. V bežnej predajni ju však nájdete pravdepodobne trochu neskôr.