Najmenšia bullet IP kamera s rozlíšením HDTV

AXIS M2014-E je kompaktná sieťová kamera s dizajnom bullet-style a rozlíšením HDTV, ktorá bola navrhnutá s cieľom poskytnúť plnú flexibilitu a jednoduchú inštaláciu. Je prispôsobená pre video dohľad ideálne vo vnútornom a čiastočne aj vonkajšom prostredí, kde kamera môže byť vystavený vplyvu dažďa alebo vody.

 

Vďaka malým rozmerom s dôrazom na funkčnosť je táto kamera obzvlášť vhodná pre inštalácie napríklad v maloobchodných predajniach, butikoch, hoteloch alebo malých kanceláriách, ktoré potrebujú ľahko použiteľný dohľadový systém, ktorý bude spĺňať aj ich budúce nároky, a to za veľmi atraktívnu cenu.

„Vzhľadom k tomu, že sieťová kamera AXIS M2014-E je najmenšou IP bullet kamerou s rozlíšením HDTV na trhu, je dokonalá pre dohľadové riešenia v podobe malých až stredne veľkých systémov,“ povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis. „Táto nová kamera – vďaka jedinečnému dizajnu a konceptu konštrukcie, ktorý obsahuje hlavnú jednotku a samostatnú kamerovú jednotku – umožňuje dosiahnuť maximálnu flexibilitu a ponúka jednoduchú inštaláciu aj v miestach, kde to predtým nebolo možné.“

Model AXIS M2014-E poskytuje obraz v kvalite HDTV 720p s plným kmitočtom. Výstupom kamery sú viacnásobné, samostatne konfigurovateľné streamy obrazu s kompresiou H.264, ktoré skvelým spôsobom optimalizujú nároky na rýchlosť pripojenia (šírku pásma) a zároveň na ukladanie obrazu bez obetovania jeho kvality. Všestrannosť ešte rozširuje možnosť použitia formátu Motion JPEG.

Vďaka vstavanému slotu pre pamäťové karty a podpore platformy AXIS Camera Companion poskytuje táto kamera praktické riešenie malých video dohľadových systémov. AXIS Camera Companion je najľahšie použiteľné riešenie pre malé dohľadové video systémy pracujúce s 1 až 16 kamerami a v spojení s kamerou AXIS M2014-E predstavuje jedinečné, inteligentné a nezávislé zariadenie pre záznam obrazu.

 

Ďalšie vlastnosti sieťovej kamery AXIS M2014-E:

  • Podporuje video detekciu pohybu, alarm neoprávnené manipulácie a obsahuje vstupný/výstupný port pre pripojenie ďalších zariadení, napríklad senzorov a externých relé pre aktiváciu alarmu alebo riadenie prístupu.
  • Kamera má triedu ochranného krytia IP66, ktorá zaručuje ochranu proti prachu a silnému dažďu.
  • Ponúka možnosti uľahčujúce inštaláciu, vrátane funkcie napájania cez sieť Ethernet (Power over Ethernet), môže však byť napájaná aj z priameho zdroja.
  • Obsahuje podporu pre jedinečný formát spoločnosti Axis pre snímanie chodieb s názvom Corridor Format, ktorý kamere umožňuje poskytovať obraz so zvislou orientáciou.

 

Podporu kamery AXIS M2014-E tvorí najväčšia základňa softvéru pre spracovanie obrazu v podobe Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií (Axis Application Development Partner Program) a riešení AXIS Camera Station. Súčasťou kamery je podpora pre hostované video a ONVIF pre jednoduchšiu integráciu kamerového systému.

Plánovaná dostupnosť kamery sa predpokladá v 2. štvrťroku na objednávky prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.