Nešetrite množstvom tlače, ale šetrite náklady – Samsung rozširuje svoju ponuku o čiernobiele laserové tlačiarne

 

Efektívne, ekologické a jednoducho ovládateľné tlačiarne Samsung ML-2540/2545 zvyšujú stále rastúci rad laserových tlačiarní. Zdokonalené energetické riešenie prispieva k úspore finančných prostriedkov.

 

Bratislava – 28. júla 2011 Popredná svetová spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie Samsung Electronics Co., Ltd. predstavila novinky – tlačiarne Samsung ML-2540 a ML-2545 z radu čiernobielych tlačiarní. Plnenie prísnych ekologických parametrov a vysoký výkon zaručujú, že ide o ideálne tlačové riešenie pre užívateľov pracujúcich v malých a domácich kanceláriách, ktorým poskytujú nákladovú efektivitu, produktivitu a jednoduchú tlač bez komplikácií.


Obe tlačiarne ponúkajú vysokú úroveň výkonu s rýchlosťou tlače 24 strán za minútu a tlačidlo One-Touch Print Screen, ktoré uľahčuje tlač z obrazovky počítača. V praxi funguje tak, že stačí na tlačiarni stlačiť tlačidlo „print screen“ a za pár sekúnd vyjde z tlačiarne výtlačok celej pracovnej plochy. Ak chcete tlačiť len aktívne okno, stačí podržať tlačidlo o chvíľu dlhšie. Užívatelia ocenia okrem zdokonalenej energetickej efektívnosti aj úsporu finančných prostriedkov, ktorú tieto tlačiarne zaručujú.


„V tomto roku sme rozšírili ponuku B2B tlačiarní a teraz ponúkame celý rad možností pre firmy a organizácie rôznych veľkostí a typov. Séria tlačiarní Samsung ML-2540/2545 predstavuje ideálne riešenie pre malé alebo domáce kancelárie, ktorým poskytuje veľké objemy tlače za skvelú cenu,“ uviedol Lukáš Jírový, Product Manager tlačiarní Samsung.


Tlač s nízkymi nákladmi

Samsung tradične myslí aj na úsporu energie, ktorá je zvlášť dôležitá pre malé podniky, kde sú pevné marže a prostredníctvom nákladovo výhodného tlačového riešenia môže byť dosiahnutá finančná úspora. Nízka spotreba energie počas tlačovej operácie dosahujúca v priemere 360 W/h je spôsob, ako dosiahnuť finančnú úsporu. Porovnateľné modely v tomto segmente tlačiarní majú priemernú spotrebu 495 W/h, takže tlačiarne Samsung ML-2540/2545 ponúkajú 18% vylepšenie z hľadiska spotreby energie.


Jednoduché ovládanie a vysoký výkon

Okrem funkcií One touch Print Screen či Easy Power Off ponúkajú tlačiarne Samsung ML-2450/2545 funkciu AnyWeb Print 2.0. Ide o jednoduchý nástroj, ktorý umožňuje ľahko vyberať a presúvať obsah z rôznych webových stránok do okna s výstrižkami v prehliadači a následne ich vytlačiť. Tento postup dovoľuje zvýšiť efektivitu pri tlači nájdených online položiek a prostredníctvom úspory atramentu a papiera dochádza k úspore financií.


Tlačiarne sú vybavené krytom na prach a zabudovaným zásobníkom papiera s kapacitou 250 listov a vysokorýchlostným pripojením cez USB 2.0, ktoré umožňuje prepojenie s ďalšími zariadeniami. Rýchlosť tlače 24 listov za minútu zabezpečuje 300 MHz procesor, ktorý dopĺňa vysoká kvalita tlače s rozlíšením 1200 x 1200 dpi. Príjemným benefitom tlačiarní je ich nízka hladina hluku, ktorá zostáva pod 53 decibelmi.
Tlačiarne Samsung ML-2540/2545 budú na slovenskom trhu dostupné od 1. 9. 2011. Model Samsung ML-2540 bude dodávaný v šedej farbe a Samsung ML-2545 v bielej.

 

 

Špecifikácia

  

 

ML-2540 / ML-2545

Tlač

Rýchlosť

Až 24 listov A4 za minútu (24 str./min. vo formáte letter)

Rozlíšenie

Efektívny výstup v rozlíšení až 1,200 x 1,200 dpi 

Rýchlosť tlače prvej  strany

Menej než 9 sekúnd
(z módu Ready)  

Emulácia tlače

SPL (Samsung Printer Language)

Duplex

Manuálny