Nokia zahajuje na Slovensku predaj telefónov radu Nokia X

Nokia X a Nokia XL ponúkajú ešte lepší prístup do sveta aplikácií.
Spoločnosť Nokia oznamuje zahájenie predaja telefónov Nokia X a Nokia XL na Slovensku, ktoré patria do radu Nokia X – cenovo dostupných telefónov kombinujúcich osvedčený dizajn Nokia, obľúbené služby Microsoftu a schopnosť spúšťať aplikácie určené pre operačný systém Android.

Modely Nokia X a Nokia XL kombinujú osvedčenú kvalitu a dizajn známy zo všetkých telefónov Nokia. K tomu pridávajú svieže používateľské prostredie s dlaždicami inšpirované radom Nokia Lumia. Pridali sme tiež Fastlane – plochu, ktorá umožní používateľom jednoduchšie prepínanie medzi ich obľúbenými aplikáciami. Keď hovoríme o aplikáciách, telefóny radu Nokia X umožňujú prístup k ručne vybraným a dôkladne prevereným aplikáciám z Nokia Obchodu, majú ale prístup do viac ako dvanástich ďalších aplikačných obchodov. Všetky zariadenia tiež obsahujú rad obľúbených programov a hier už z výroby.

 

„Veríme, že táto unikátna kombinácia je presne tým, čo zákazníci na celom svete hľadajú. Chceme raz a navždy ukázať, ako kvalitný môže byť telefón patriaci do rýchlo sa rozvíjajúceho segmentu cenovo dostupných chytrých telefónov,“ hovorí Marcus Stoerkel, manažér Nokia pre SR a ČR.

 

Hneď po vybalení z krabice si môžu noví majitelia užívať obľúbené služby Nokia, ako sú napríklad HERE Mapy so skutočnými offline mapovými podkladmi a integrovanou navigáciou. Nokia X a XL tiež ponúkajú cenovo dostupné zoznámenie sa so službami Microsoft, napríklad bezplatným cloudovým úložiskom OneDrive.

 

Nokia X: cenovo dostupný zástupca rodiny Nokia X

Prvou novinkou je Nokia X, kvalitne spracovaný smartphone s výrazným dizajnom Nokia a jasnými žiarivými farbami. Pri hrúbke iba 10,4 mm ponúka vo svojom štíhlom odolnom monobody tele 4“ displej odolný proti poškrabaniu a vymeniteľné zadné kryty, ktoré je možné dokúpiť v širokej škále farieb. Pod krytom sa ukrýva softwarová platforma Nokia X poháňaná 1GHz dvojjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon.

 

Nokia XL: veľká, silná a krásná

Nokia XL je prémiovým členom rodiny Nokia X. Zaujme 5“ displejom, 5Mpx fotoaparátom s autofokusom a bleskom na zadnej strane a 2Mpx kamerou na prednej strane. Nokia XL ponúka špičkový výkon vo väčšom formáte. Jej majitelia ocenia väčší displej a dva špičkové fotoaparáty napríklad pri videohovoroch cez Skype alebo pri video aplikáciách, ako je napríklad Vine.

 

Všetky modely rodiny Nokia X majú dve domovské obrazovky, ktoré ponúkajú svieže používateľské prostredie s dlaždicami a funkciou Fastlane. Fastlane je dynamicky sa meniaci záznamník toho, ako ľudia používajú svoj telefón. Automaticky zaznamenáva všetko, čo majú používatelia radi. Tým potom stačí len jeden ťah prstom z domovskej obrazovky, čím sa prepnú na Fastlane, kde si už môžu vybrať svoju obľúbenú aplikáciu z prehľadu svojich posledných aktivít. Fastlane sa v rodine Nokia X kompletne premenila. Ľudia môžu odpovedať na zmeškaný hovor telefonátom alebo textovou správou, prijať či odmietnuť schôdzku naplánovanú v kalendári alebo ovládať hudobný prehrávač. To všetko priamo z Fastlane. Fastlane je tiež viac prepojená so sociálnymi sieťami, používatelia si môžu vybrať, čo všetko sa v ich Fastlane objaví, sledovať notifikácie zo sociálnych sietí alebo jednoducho priamo z Fastlane zdieľať svoj status.

 

 

Špecifikácie a dostupnosť

Nokia X vo verzii dualSIM je na Slovensku dostupná vo voľnom predaji od dnešného dňa za odporúčanú cenu 118 eur.

Technické parametre Nokia X:

  • 4“ kapacitný dotykový displej
  • 1GHz Qualcomm Snapdragon Dual Core procesor
  • 512 MB RAM
  • 3Mpx fotoaparát
  • DualSIM
  • Podpora až 32GB pamäťových kariet
  • 1 500mAh batéria
  • GPS, akcelerometer
  • Dostupné farby: žiarivo zelená, červená, azúrová, žltá, čierna a biela

 

 

Nokia XL vo verzii dualSIM bude na Slovensku dostupná vo voľnom predaji v priebehu mája za odporúčanú cenu 148 eur.

Technické parametre Nokia XL:

·         5“ kapacitný dotykový displej

·         1GHz Qualcomm Snapdragon Dual Core procesor

·         768 MB RAM

·         5Mpx fotoaparát s autofokusom a bleskom

·         2Mpx čelná kamera

·         DualSIM

·         Podpora až 32GB pamäťových kariet

·         2 000mAh batéria

·         GPS, akcelerometer

·         Pamäťová karta 4GB microSD v základnom balení

 

·         Dostupné farby: žiarivo zelená, oranžová, azúrová, žltá, čierne a biela