Červená kamera Axis pre rizikové oblasti s ochranou pred explóziou

Axis Communications predstavuje novú IP kameru AXIS F101-A XF P1367 pre fixné inštalácie, ktorá je certifikovaná na ochranu pred explóziou v prostrediach označených Triedou I, I/II/III, Divízia 1 a Zóna 1, a takisto vyhovuje smerniciam ATEX a IECEx. Kamera je uložená v červenom hliníkovom puzdre a ľahko sa inštaluje a integruje v rizikových oblastiach, ako sú napríklad priestory priemyselných podnikov.

AXIS F101-A XF P1367 má červenú farbu, ktorú si ľudia spájajú s bezpečnostnými a ochrannými prvkami, preto je lepšie vidieť a efektívnejšie plní svoju výstražnú úlohu. Kamera bola navrhnutá tak, aby pomohla detekovať neautorizované osoby a monitorovať bezpečnosť zamestnancov v prostredí, kde môže dôjsť k vznieteniu plynov. Špeciálny i-CS objektív umožňuje nastaviť pole záberu na diaľku a kamera sa potom automaticky zaostrí.

Obraz kamery je optimalizovaný pre forenzné účely i vo veľmi nepriaznivých svetelných podmienkach. Technológia Lightfinder umožňuje získať kvalitné farebné zábery aj v takmer úplnej tme a funkcia WDR – Forensic Capture znižuje šum a zosilňuje obrazovú informáciu do najväčších detailov aj tam, kde sú v scéne výrazné kontrastné rozdiely medzi svetlými a tmavými miestami.

Medzi hlavné prednosti kamery F101-A XF P1367 patria:

  • certifikácia pre oblasti typu Trieda I/II/III, Divízia 1 a Zóna 1
  • certifikácia ATEX a IECEx
  • cenovo výhodná inštalácia s využitím napájania cez ethernet (PoE)
  • vzdialený zoom a zaostrenie s pomocou i-CS objektívu
  • rozlíšenie 5 MP pri snímkovej frekvencii 25/30 fps

Kamera AXIS F101-A XF P1367 bude dostupná v Českej republike a na Slovensku v 1. štvrťroku 2019.