Image

Nová základná doska ASUS P5B pre Intel Core 2 Duo

Spoločnosť ASUS, popredný výrobca počítačových komponentov, predstavil nové základný dosky ASUS P5B Deluxe WiFi-AP a ASUS P5B založené na úplne novej čipsetovej sade Intel P965 s podporou až 8GB dual-channel DDR 2 800/667/533 architektúry a procesorov Intel Core 2 Duo/Extreme. Základné dosky sú zároveň určené pre všetky procesory s päticou LGA775.

Motherboardy disponujú niekoľkými výnimočnými patentovanými technológiami. AI NOS (Non-delay Overlocking System) inteligentne rozpoznáva zaťaženie systému a automaticky zvyšuje výkon pre jednotlivé výpočty/úlohy. Technológia AI Gear zas ponúka majiteľom dosiek vybrať si niektorý z dostupných profilov, na ktorých základe je upravená frekvencia procesorov, napätie jadra, minimalizovaná hlučnosť a spotreba energie. AI Nap umožňuje uložiť PC do režimu spánku bez nutnosti ukončenia činnosti jednotlivých aplikácií, po prechode do režimu spánku teda systém pokračuje napr. v sťahovaní súborov avšak spotrebúva len minimum energie.

Image

ASUS P5B

Na základnej doske P5B Deluxe nenájdeme žiaden ventilátor, nahrádza ho chladenie pomocou tepelnej trubice (viď posledný obrázok). Systém chladenia Stack Cool 2 predstavuje úplne bezhlučné riešenie chladenia, v prípade najžíhavejších komponentov sa teplo prenáša na opačnú stranu špeciálne navrhnutej dosky, kde sa efektívne rozptýli bez použitia ventilátorov. Základné dosky rady P5B sú vybavené audio kodekom ADI, s funkciou filtrovania šumu, verzia Deluxe je dodávaná aj so špeciálnym mikrofónom Superbeam Array Microphone, ktorý zachytáva len zvuky z príjmového kužeľa pred ním.

Image

ASUS P5B Deluxe WiFi-AP Edition

Na doske nájdeme 2x PCI-E x16 slot, 4x DIMM, 2x Gigabit LAN, 8 x Serial ATA 3.0 porty vrátane 1 externého portu. Záklaná doska Deluxe disponuje sieťovkou WiFi-AP Solo, ktorá slúži ako prístupový bod (AP – access point) a bezdrôtový klient.

Image

Chladenie pomocou tepelnej trubice.


ZDROJ: TS

{moscomment}