Nové 3D plazmové panely od Panasonic

Spoločnosť Panasonic predstavuje nový rad 3D plazmových panelov VX,  určený pre rôzne typy profesionálnych aplikácií a domáce využitie. Rad VX reprezentujú Full HD 3D plazmové panely s nadštandardnými veľkosťami uhlopriečok – 85“ (215,90 cm), 103“ (261,62 cm)  a 152“ (386,08 cm).  Práve vďaka týmto rozmerom a výnimočným parametrom  3D zobrazenia sú tieto panely  určené predovšetkým  pre profesionálne využitie v reklamných, architektonických a dizajnérskych štúdiách, ale aj pre  luxusné domáce kiná a milovníkov virtuálnych hier.

Rad VX je vybavený novou revolučnou plazmovou technológiou, vďaka ktorej  potrebujú panely od momentu zapnutia do dosiahnutia maximálneho výkonu  približne štvrtinu času, ako je bežné u konvenčných HD panelov.  Táto technológia umožňuje dosiahnuť výnimočnú kvalitu Full HD 3D zobrazenia s rozlíšením  4K x 2K (4096 x 2160 pixelov) na 152-palcovom paneli a 1080p na 103- a 85-palcových modeloch. Ďalšou prednosťou týchto panelov je účinná eliminácia cross-talku (obrazovej interferencie).

Zobrazenie 3D obsahu na veľkorozmerných paneloch  tak môže byť výbornou pomôckou pri produktových prezentáciach, predvádzaní nových automobilov  alebo v realitnom biznise. Rovnako tak hranie virtuálnych hier v 3D poskytuje  hráčom možnosť intenzívnejšieho zážitku z hry – spomeňme napríklad Gran Turismo 5 alebo novinku Killzone 3 pre PlayStation 3.

Source: www.panasonic.sk