Nové notebooky od HP

Spoločnosť HP predstavila inovované portfólio notebookov pre domácich používateľov, ktoré zákazníkom ponúkne ešte viac štýlu a tie najnovšie technologické vymoženosti.

Inovovaný rad notebookov HP Pavilion sa nechal inšpirovať svetom umenia, módy a hudby. HP v ňom rozvíja svoju dizajnovú filozofiu „MUSE“ (zložená z anglických slov materials, usability, sensory appeal and experiences). MUSE predstavuje kombináciu materiálov – napríklad kovu, zliatiny a plastu, praktické funkcie pre jednoduchú obsluhu, štýlové prvky  pre vyššiu atraktivitu a intuitívne ovládanie pre prácu s týmito notebookmi. Filozofia MUSE pre rok 2011 prináša do modelového radu Pavilion ďalšie nové vychytávky – napr. funkciu Beats Audio™, HP CoolSense, webkameru HP TrueVision HD a SimplePass. Nové notebooky Pavilion si používatelia môžu prispôsobiť svojmu vkusu vďaka výberu zo 17 exkluzívnych tapiet vytvorených šiestimi umelcami z rôznych kútov sveta. Tieto tapety je možné si stiahnuť aj z profilu HP na Facebooku.

Notebooky Pavilion dv6 a dv7, ktoré sú vlajkovými loďami inovovaného modelového radu HP Pavilion, ponúkajúci špičkový výkon, zábavu, ale aj bezpečnostné funkcie, ktoré sú optimalizované pre štýl života a práce ich používateľov. Modely Pavilion dv6 a dv7 prebrali štýlové dizajnové prvky z mnohými cenami ovenčeného radu ENVY s exkluzívnou technológiou Beats Audio dostupnou na modeloch s kovovými dielmi a USB 3.0. Notebooky sa tiež môžu pochváliť technológiou HP CoolSense Technology, webkamerou HP TrueVision HD a zabudovanými kvadrofónymi reproduktormi.

Systém Beats Audio vytvorený zakladateľmi hudobného zoskupenia Dr. Dre (Dr. Dre a Jimmy Iovine), reprodukuje digitálnu hudbu s emočným rozmerom, ktorý často chýba. Iovine a Dr. Dre v spolupráci s HP naladili zvukový profil Beats naprieč modelovými radmi prémiových notebookov a stolných počítačov pre optimálny audio zážitok. Hudba a ďalšie audio nahrávky tak znejú pri počúvaní cez slúchadlá či cez externé reproduktory presne tak, ako ich tvorca navrhol. HP CoolSense Technology v sebe kombinuje moderný  hardvér a inteligentný softvér pre chladenie, vďaka ktorým je notebook pocitovo výrazne chladnejší. Technológia automaticky upravuje chladenie podľa osobných preferencií používateľa.

Notebooky majú digitálny HD monitor s technológiou Bright View, Pavilion dv6 s uhlopriečkou 39,6 cm (15,6”) a dv7 s uhlopriečkou 43,9 cm (17,3”).(1) Pavilion dv6 a dv7 majú všetky rysy veľmi výkonných počítačov a sú ponúkané s procesormi Intel Core druhej generácie a AMD. Na ochranu osobných údajov a správu hesiel sú notebooky Pavilion dv6 a dv7 vybavené funkciou HP SimplePass, ktorá  zaisťuje bezpečný a okamžitý prístup k online účtom a heslám. Modely série dv majú posilnené prvky bezpečnosti a ochrany, všetky notebooky radu HP Pavilion dv majú systém HP ProtectSmart, ktorý automaticky zamyká pevný disk a tak chráni fotografie, hudbu a pamäťové médiá v prípade nechceného pádu notebooku.

Notebooky HP Pavilion modelového radu g ponúkajú jedinečnú kombináciu štýlu a výkonu. Vďaka cenovej dostupnosti je tento rad ideálny pre častých používateľov, ktorí ocenia predovšetkým spoľahlivý výkon, atraktívny vzhľad a dôležité funkcie. A to všetko za skvelú cenu.  Notebooky s novým dizajnom tiež ponúkajú plnú konektivitu pre surfovanie na internete a online kontakt s priateľmi.(3) Notebooky disponujú monitorom a technológiou HD BrightView,(1) reproduktormi Altec Lansing a SRS Premium Audio pre maximálny pôžitok z filmov a hudby.

Kompaktný, iba 1,14 kg vážiaci a necelé 3 cm tenký  notebook HP Mini 110 je dokonalým spoločníkom na cesty. Voliteľná šesťčlánková batéria umožňuje celodennú prevádzku. HP Mini disponuje klávesnicou iba o 7 % menšou, ako je klávesnica plnej veľkosti, 25,7cm (10,1″) displejom a tiež integrovanou bezdrôtovou sieťou LAN. Obsahuje funkcie pre video, digitálny zvuk a chat s priateľmi pomocou integrovanej webovej kamery. Nástroj HP QuickWeb umožňuje prístup na web na jeden dotyk. Vďaka technológii Instant-On je možné počúvať hudbu, surfovať na webe či chatovať s priateľmi behom niekoľkých sekúnd. Nástroje HP QuickSync a HP Cloud Drive umožňujú ľahký prístup, synchronizáciu a zdieľanie dát medzi HP Mini a iným počítačom.

Ľahký a elegantný notebook HP Mini 210 je určený pre ľudí s aktívnym životným štýlom. Dlhá životnosť batérií HP zaručuje nízku spotrebu a optimálny výkon. HP Mini 210 je dodávaný s Windows® 7, displejom BrightView Infinity s uhlopriečkou 25,6 cm (10,1”) a technológiou Dolby Advanced Audio, ktorá sa stará o vynikajúci zvuk. Klávesnica v takmer plnej veľkosti umožňuje pohodlné a ľahké písanie. K dispozícii je tiež zariadenie Clickpad s podporou gest, ktoré na cestách umožňuje jednoduchú navigáciu.

Domáce notebooky HP sú vybavené HP Total Care, niekoľkonásobne oceneným programom záručnej a pozáručnej podpory. Balíček podpory HP Total Care ponúka nonstop prístup k telefonickej podpore so živým operátorom a niekoľko možností online podpory, napríklad HP Consumer Support Forum a ďalšie.

Ceny a dostupnosť
—    HP Pavilion dv6 bude v predaji od marca, ceny budú stanovené
—    HP Pavilion dv7 bude v predaji od marca, ceny budú stanovené
—    HP Pavilion g6 a g7 budú v predaji od marca, ceny budú stanovené
—    Notebooky HP Mini budú v predaji od marca, ceny budú stanovené

Source: www.hp.com