Novinka od Lexmark

  

Spoločnosť Lexmark prišla na trh s novinkou v podobe kompaktného multifunkčného zariadenia Lexmark Pinnacle Pro 901. Multifunkčné zariadenie je vhodné tak pre domácnosti ako aj pre kancelárie. Výhodou je najmä nízka cena a nízke prevádzkové náklady. Poteší najmä fakt, že sa jedná o farebnú atramentovú tlačiareň, ktorá užívateľovi ponúka okrem možnosti tlače aj skenovanie, kopírovanie a fax. Veľkou výhodoutejto tlačiarne je rýchla a kvalitná tlač a v neposlednom rade mimoriadne tichá prevádzka.

Vzhľad tlačiarne nie je ničím výnimočný, bočné strany sú svetlé, inak je celá čierna. Vyrobená je samozrejme z plastu. Tlačiareň môžete ovládať priamo cez Váš počítač pomocou klávesnice alebo myšky alebo prostredníctvom zabudovaného farebného dotykového displeja. Displej má uhlopriečku s veľkosťou 4,3 palca.

Ovládanie je zabezpečené virtuálnymi dotykovými ikonami, ktoré sa zobrazujú na displeji. Na toto ovládanie si veľmi rýchlo zvyknete lebo je jednoduché, komfortné a najmä veľmi rýchle. Odporúčaná mesačná záťaž je 930 strán. Za 1 minútu činnosti vytlačí maximálne 7 čiernobielych  strán. Čo sa týka skenovania vo farebnom prevedení zvládne len 3 strany za minútu. Tieto výsledky zodpovedajú cene tlačiarne. Aj tu platí rovnaké pravidlo ako napríklad pre mobily, ak chcete kvalitnejší a výkonnejší telefón musíte si zaň priplatiť.

Ak ste tlačiareň umiestnili na vhodné miesto, vložili cartridge, teda náplň do tlačiarne, zásobník naplnili papierom, pripojili tlačiareň  do elektrickej siete a prepojili ju s počítačom zostáva Vám jediné, nainštalovať software a  už môžete tlačiareň naplno využívať.