Novinka Xerox WorkCentre 3550

Bratislava, 22. septembra  2010 – Vysokorýchlostné zariadenie Xerox WorkCentre 3550 je určené pre malé a stredné podniky, ktoré potrebujú zvládať rôznorodé tlačové úlohy.

Novinka WorkCentre 3550 kopíruje, skenuje, faxuje a tlačí rýchlosťou až 33 strán formátu A4 za minútu. Samozrejmosťou je množstvo pokročilých funkcií, ako je automatická obojstranná tlač, kopírovanie a skenovanie a nástroj pre správu zariadení CentreWare® Internet Services, ktoré užívateľom pomáhajú zvyšovať produktivitu.

Multifunkcia WorkCentre 3550 disponuje:
•    Štandardnou kapacitou 550 listov, ktorú je možné rozšíriť až na 1 050 listov, takže bez problémov spracuje obsiahle objemy tlače v kancelárii.
•    Funkciou zabezpečenej tlače, ktorá zabraňuje tlači dokumentov, až kým užívateľ nezadá kód PIN pre uvoľnenie úlohy.
•    Farebným skenovaním pre elektronické zachytenie dokumentov v takej podobe, v akej pôvodne vznikli.
•    Sieťovým skenovaním do počítača či skenovaním do e-mailu. Umožňuje tiež presmerovať fax na e-mail.
•    OCR softwarom pre optické rozoznávanie znakov, ktorý rýchlo a jednoducho prevádza výtlačky do podoby elektronických dokumentov, ktoré je možné ďalej editovať a spravovať.
•    Súbory sa dajú jednoducho tlačiť z USB disku a skenovať priamo na disk.

„Tento nový prírastok do rodiny kancelárskych výrobkov sa svojou efektivitou a jednoduchosťou stane plnohodnotným členom vášho pracovného tímu,” povedal  Igor Malý, produktový manažér spoločnosti Xerox Limited, o.z.

Vďaka užívateľsky prívetivému ovládaciemu panelu s efektívne rozvrhnutým menu sa zariadenie WorkCentre 3550 používa veľmi jednoducho. 60 listový automatický duplexný podávač dokumentov ponúka pohodlný, obojstranný výstup pre kopírovanie a skenovanie. Medzi ďalšie vlastnosti, ktoré šetria náklady, patrí nastavenie pre úsporu tonera, tlač niekoľkých stránok na jeden list alebo funkcia pre automatické kopírovanie preukazov totožnosti.

Cena a dostupnosť

Odporúčaná cena zariadenia WorkCentre 3550, ktoré je v Slovenskej republike dostupné od septembra 2010, je 555 eur.  Toto zariadenie nahrádza v čiernobielom laserovom portfóliu multifunkčných zariadení spoločnosti Xerox zariadenie WorkCentre 4118 a radu WorkCentre M20. WorkCentre 3550 má certifikáciu programu Energy Star® a je súčasťou Green World Alliance spoločnosti Xerox.