Novinky zo SUSECON 2016

Na konferencii SUSECON 2016 vo Washingtone oznámila spoločnosť SUSE niekoľko dôležitých noviniek.V prvom rade kupuje od nemeckej firmy it-novum nástroje na správu softvérovo definovaných úložísk, vrátane systému openATTIC založenom na báze Ceph. Ide vôbec o prvú technologickú akvizíciu SUSE, ktorá má podporiť jej rast na trhu v tejto oblasti. Vďaka akvizícii môže SUSE lepšie využívať openATTIC ako základný systém na správu úložiska SUSE Enterprise Storage a dodávať na trh jednoduchší, cenovo výhodnejší produkt na správu úložísk v korporátnom prostredí. Spolu s akvizíciou zo spoločnosti it-novum do SUSE tiež prešiel team skúsených inžinierov open source.

Ďalšou novinkou je dostupnosť novej verzie softvérovo definovaného úložiska SUSE Enterprise Storage 4. Produkt je určený pre spoločnosti podnikajúce v oblastiach s vysokými nárokmi na dáta a reguláciu prevádzky alebo pre zákazníkov, ktorí potrebujú vysoko škálovateľné a odolné riešenie na ukladanie dát. SUSE Enterprise Storage 4 predstavuje prvé nasadenie technológie CephFS a je ideálnym riešením storage managementu bulk, archívnych a „large“ dát. Medzi hlavné benefity novej verzie produktu patria práve využitie openATTIC, systému pre správu úložiska s pokročilým grafickým rozhraním, ktoré umožňuje zjednodušiť ovládanie a zvýšiť úspornosť ukladania dát.

SUSE tiež predstavila najnovšiu verziu svojho opensourceového operačného systému s názvom SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2. Kľúčovým prínosom novej verzie pre zákazníkov má byť možnosť lepšie inovovať, zvýšiť spoľahlivosť systému a lepšie sa adaptovať na nové technológie. Medzi základné vylepšenia patrí napríklad certifikácia FIPS 140-2, ktorá je odpoveďou na vysoké nároky na bezpečnosť vo vládnych organizáciách a zákazníkov z oblastí finančníctva. Novinkou je tiež podpora systémov založených na architektúre ARMv8-A vrátane podpory Raspbery Pi3, čím sa SUSE Linux Enterprise 12 SP 2 stáva jedným z prvých komerčne dostupných linuxových platforiem pre túto architektúru.