Nové modely Panasonic Lumix

Spoločnosť Panasonic priniesla na trh tri nové modely digitálnych fotoaparátov Lumix. Sú nimi DMC-FS15, DMC-FS6/FS7 a DMC-LS85.

 
Spoločným znakom všetkých modelov je režim iA (inteligentný automatický režim). Vďaka nemu sú fotoaparáty schopné zachytiť snímku vo vysokej kvalite bez ohľadu na to, či už fotíte objekty v pohybe alebo sa vám chvejú ruky. Automatické zaostrovanie sa aktivuje okamžite po zapnutí aparátu. Funkcia takisto sama vyberie najvhodnejší režim podľa podmienok okolia, takže na vás zostáva len stlačenie spúšte. Fotoaparát dokáže sám rozoznať tváre postáv a tým pádom aj na ne čo najsprávnejšie zaostriť. Blesk v niektorých prípadoch spôsobil „červené oči“. Tie by sa mali stať minulosťou vďaka inteligentnej korekcii integrovanej do iA.
 
Image
 
Ďalšou spoločnou vlastnosťou je LCD displej, ktorý podľa množstva svetla v okolí nastaviť svoj jas, aby ste naň videli čo najlepšie. Fotografie si môžete prezerať za sprievodu hudby. Nechýba možnosť fotiť aj širokouhlé snímky (1920×1080 px) alebo videá (WVGA 848×480) s frekvenciou 30 snímok za sekundu. Rozdiel medzi stlačením spúšte a zachytením fotografie je 0,007 sekundy (FS6 – 0,006 s).
 
Image
 
Najnovší z rady FS, model FS15, bol obdarený širokouhlým 29 mm objektívom Leica DC Vario s 5x optickým zoomom a rozlíšením až 12,1 MPx. K dispozícii je 2,7-palcový LCD displej. Pri použití troch MPx so zapnutým Extra Optical Zoomom môžete dosiahnuť 9,8-násobné priblíženie. Pri vysokorýchlostnom režime snímania vie urobiť 5,5 snímky za jednu sekundu. Novinka Fotorámček vie k fotkám pridať „rámček“ a tak vytvoriť dojem, že bola fotka zarámovaná. Druhá nová funkcia Moje scény umožňuje priradiť scénam vlastné nastavenie a jednoducho medzi nimi prepínať. Najkratšia vzdialenosť pri fotografovaní sú len 3 cm. Aparát má tenké kovové telo a ľahko sa ovláda. Bude dodávaný v troch farebných variantoch: striebornom, čiernom a modrom.
 
Image
 
Modely FS6FS7 disponujú tiež objektívom Leica, tentoraz ale so štvornásobným optickým zoomom. Čo sa týka rozlíšenia, model FS6 má 8,1 MPx a FS7 10,1 MPx. Rozdiel je aj v displeji, nižší model ho má 2,5 palcový a vyšší 2,7. Tieto dva modely sú určené pre začiatočníkov, čomu zodpovedajú aj ceny. V režime vysokorýchlostného sériového fotenia zvládne FS7 6 obrázkov a FS6 5,5 obrázkov za sekundu. Pri 3 MPx dokážete so Extra Optical Zoom-om priblížiť objekt 7,1 násobne (FS7), resp. 6,4 násobne (FS6). Oba modely disponujú tiež funkciou „Moje scény“. Odlišné sú farebné varianty. Zatiaľ čo „šesťka“ bude dostupná v striebornej, čiernej, červenej, modrej a ružovej, „sedmička“ bude k dispozícii v striebornom, čiernom, modrom, ružovom a zelenom prevedení.
 
Image
 
Lumix DMC-LS85 ako zdroj elektrickej energie využíva tužkové batérie a ako jediný z tejto kategórie disponuje 4× optickým zoomom a mierne širokouhlým objektívom Lumix DC Vario F2,8. Model je vybavený 2,5-palcovým LCD displejom a 8,1 MPx rozlíšením. Fotoaparát je pripravený na foteniu už po 1,8 sekundy od stlačenia tlačítka „On“. Pamäť je riešená SD pamäťovou kartou spoločne s internou 50 MB kapacitou. Na jedno nabitie by ste mali urobiť okolo 270 fotiek. Nový DMC-LS85 bude k dispozícii v striebornom, čiernom a ružovom farebnom variante.
{moscomment}