Image

Nové notebooky Lenovo ThinkPad sú výkonnejšie a ekologickejšie

RESEARCH TRIANGLE PARK, USA, 12. júla 2007 – Spoločnosť Lenovo predstavuje svoj najvýkonnejší notebook – novú mobilnú pracovnú stanicu s 15,4palcovým širokouhlým displejom ThinkPad T61p. Nový notebook potvrdzuje vedúce postavenie spoločnosti Lenovo v oblasti výkonných počítačov pre náročných pracovníkov a užívateľov 3D grafických aplikácií. Tento počítač je zároveň chladnejší a tichší a energiu využíva efektívnejšie ako predchádzajúce modely. Ďalej je vybavený systémom Top Cover Roll Cage zabezpečujúcim veľmi vysokú odolnosť, niekoľkými vrstvami zabezpečenia so šifrovaním celého obsahu pevného disku, má certifikáciu pre systém Linux, ultra-širokopásmovú technológiu a využíva najnovšie procesory Intel pre optimálny výkon.

Zrodený pre výkon
Nový ThinkPad T61p zvyšuje úroveň výkonu pomocou bezdrôtového systému Lenovo Ultra Connect II rozširujúcim možnosti WWAN1 a WLAN 8.2011n2, novej grafiky nVidia Quadro FX 57OM s GPU jednotkou certifikovanou pre Open GL, mobilnej technológie Intel® Centrino® Pro a systému Battery Stretch, ktorý umožňuje dlhšiu prevádzku na batérie. Technológia Ultra-Wideband pripravuje užívateľov na novú generáciu bezdrôtovej komunikácie a chráni ich techniku pred zastaraním. Vďaka novému systému chladenia sú nové notebooky tichšie o tri decibely ako predchádzajúce modely a aj pri vysokej záťaži chladnejšie až o 10 percent. Medzi bezpečnostné prvky patrí možnosť vypnutia portov, ochrana 32bytovým heslom, integrovaná čítačka otlačkov prstov a šifrovanie celého obsahu pevného disku.
 
Mobilná pracovná stanica je certifikovaná pre aplikácie viac ako 20 nezávislých výrobcov softvéru, pre operačný systém SUSE Linux Enterprise Desktop 10, pričom hardvérové problémy rieši priamo Lenovo Help Center. Notebook má tiež certifikáciu pre operačné systémy Red Hat a Turbo Linux.
 
Ohľaduplne k životnému prostrediu
Spoločnosť Lenovo ponúka kompletný rad produktov s vysoko efektívnym využitím energie, zodpovedajúcim či prekonávajúcim nový štandard EPA Energy Star 4.0 – notebooky radov ThinkPad T, R a X a Lenovo 3000 N200 a V200. Notebooky ThinkPad sú vybavené zdrojmi s 87 percentnou účinnosťou (nová norma Energy Star vyžaduje 80 percent) a nový rad prináša v porovnaní so staršími generáciami o 70 percent efektívnejšie využitie energie, čo v kombinácii s funkciami úspory energie užívateľom dovoľuje znížiť spotrebu až o 47 percent.
 
Dostupnosť a cena
Mobilná pracovná stanica ThinkPad T61p bude uvedená na slovenský trh v priebehu augusta 2007. Jej aktuálna cena bude známa koncom júla 2007.
 
Image