Nová zrkadlovka Sony Alfa 200

Nástupcom populárnej spotrebiteľskej zrkadlovky Alfa 100 je model Sony Alfa 200, ktorý popri overenom 10 Mpx CCD čipe a optickom stabilizátore v tele prináša vyššiu citlivosť až ISO 3200, väčší 2,7-palcový LCD displej, rýchlejšie ostrenie a redukciu šumu zo zrkadloviek vyššej triedy a pripojiteľný vertikálny grip pre fotenie portrétov.
 
Poloprofesionálna redukcia šumu

Nová Sony Alfa 200 si z poloprofesionálneho modelu Alfa 700 zobrala pokročilú technológiu redukcie šumu s reprodukciou živých  farieb a odtieňov, ako aj výkonnejší systém spracovania obrazu BIONZ, ktorý zrýchľuje prácu zrkadlovky (ostrenie, ukladanie snímok) pri úspore energie. Funkcia D-Range Optimiser (DRO) automaticky nastavuje expozíciu a kontrast pre vyvážené fotografie aj pri záberoch s problematickým protisvetlom. Vďaka redukcii šumu a optimalizácii dynamického rozsahu produkuje Alfa 200 správne exponované snímky v akýchkoľvek podmienkach.
 
Optický stabilizátor v tele fotoaparátu

Ako je zvykom pri zrkadlovkách Sony, aj v tele Alfa 200 je zabudovaný optický stabilizátor Super SteadyShot, ktorý kompenzuje vibrácie fotoaparátu v momente stlačenia spúšte posunom snímacej jednotky CCD v reálnom čase. Výhodou je, že k tomuto telu nepotrebuje fotograf drahú a špecializovanú optiku so vstavanou stabilizáciou obrazu. Telo je schopné bez problémov zastabilizovať klasické objektívy bez stabilizácie.  Super SteadyShot je kompatibilný so všetkými objektívmi Carl Zeiss vrátane makro, telefoto a zoom objektívov a bežne kompenzuje ekvivalent 2,5-3,5 kroka v rýchlosti uzávierky. Pre porovnanie: model A100 mal rozsah 2,0 – 3,5 kroka.
 
Maximálna citlivosť vzrástla na hodnotu ISO 3200, čo umožňuje bezproblémové fotografovanie z dlane aj pri slabom osvetlení a bez použitia blesku. Zrkadlovka pomáha pri fotení s vysokou citlivosťou cez režim High ISO Noise Reduction, ktorý redukuje šum a zvyšuje ostrosť obrazu.
 
Rýchlejší autofokus

Rýchlejšie a presnejšie automatické zaostrovanie s vylepšeným “predvídaním“ umožňuje fotiť aj rýchlo sa pohybujúce objekty. Deväťbodový krížový snímač pre automatické zaostrenie je teraz vybavený novým AF motorom a pokročilou riadiacou logikou, čo výrazne vylepšuje rýchlosť zaostrovania. Tlačidlo AF umožňuje rýchle prepnutie oblasti pre zaostrenie do stredu kompozície, čo je ideálne pre zaostrenie aj na malé objekty. Základný akumulátor NP-FM500H s technológiou InfoLITHIUM (s presnou informáciou o zostávajúcej „šťave“ v minútach) urobí na nabitie 750 snímok (podľa štandardu CIPA). K telu je k dispozícii aj nový voliteľný vertikálny grip pre pohodlnú tvorbu portrétov. Grip poskytuje priestor pre 2 batérie, čiže zároveň predlžuje dobu fotografovania.
 
Voliteľné príslušenstvo

K zrkadlovke Sony Alfa 200 je k dispozícii množstvo príslušenstva od adaptérov, predlžovacích káblov, externých adaptérov na batérie pre externé a viacnásobné blesky cez okulárové šošovky, uhlové zameriavače, korektory, diaľkové ovládania, AC adaptéry/nabíjačky, filtre až po vyše 20 vymeniteľných objektívov. K dispozícii je množstvo značkových puzdier, puzdier pre objektívy a mnoho popruhov na upevnenie a nosenie.
 
Sony Alfa 200 bude v predaji na Slovensku v zostave s objektívom 18-70 mm od februára 2008.