Nový notebook a tablet v jednom – Toshiba Satellite W30t a W30Dt

 

 

· Tenký, ľahko prenosný, a pritom plne vybavený 13,3 „(33,8 cm) notebook s podsvietenou klávesnicou a dotykovým displejom

· Po vytiahnutí obrazovky zo základne získate multidotykový tablet s pevným diskom s kapacitou 500 GB

· Plnohodnotné Windows 8.1 a široké možnosti pripojenia pre prvotriednu zábavu aj prácu na cestách

 

Spoločnosť Toshiba Europe GmbH predstavuje nové modely Satellite W30t a W30Dt – výkonné 13,3“ (33,8 cm) ultraprenosné notebooky s podsvietenou klávesnicou a odnímateľným dotykovým displejom, ktoré sú navrhnuté pre vysokú produktivitu. Displej sa po vytiahnutí zo základne premení na plnohodnotný tablet.

 

 

Modely Satellite W30t a W30Dt sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú mať len jedno pohodlné zariadenie pre rôzne využitia. Poskytujú plný výkon a ponúkajú výhody v podobe dotykového displeja, podsvietenej klávesnice a veľkej diskovej kapacity. Po odpojení sa obrazovka premení v pohodlný multidotykový tablet s veľkým 13,3“ (33,8 cm) displejom, ktorý poskytne používateľom dostatok priestoru pre akékoľvek využitie. Tento tablet ponúka oveľa viac diskového priestoru ako iné tablety – vďaka 500 GB pevnému disku si môžu používatelia vychutnať celú knižnicu svojich obľúbených multimédií.

 

„Teraz môžeme našim zákazníkom ponúknuť väčšiu flexibilitu v tom, ako konzumujú a vytvárajú obsah – už nemusia používať viac samostatných zariadení, ktoré by splnili ich potreby“, povedal Jiří Horák, Country Manager CZ & SK, Toshiba Europe GmbH. „Modely W30t a W30Dt sú dôkazom toho, že mať jediné univerzálne zariadenie so všetkými funkciami a vysokým výkonom namiesto dvoch zariadení, je pre používateľa jednoznačným prínosom.“

 

Kompaktné telo odolného zariadenia „dva v jednom“ so značkou Toshiba sa vyznačuje výrazným, vysoko kvalitným dizajnom, ktorý zapadá do dizajnu ostatných notebookov Toshiba. Návrhy a technické riešenia od Toshiby sú tradične zárukou robustnej konštrukcie a spoľahlivého výkonu.

 

Modely Satellite W30t a W30Dt majú zabudovanú batériu ako v základni s klávesnicou, tak aj v samotnom tablete a môžu sa tak pochváliť oveľa dlhšou výdržou prevádzky na batériu ako jediné zariadenie. Vďaka tomu, že oproti klasickému notebooku ponúkajú dvojitú funkcionalitu, si tiež môžete vychutnať všetky rozšírené funkcie operačného systému Windows 8.1 a využiť tak počítač vo všetkých situáciách.

 

Satellite W30t je osadený procesorom štvrtej generácie Intel® Core™ s integrovanou grafikou Intel® HD Graphics 4200. Model W30Dt, ktorý sa zaobíde bez ventilátora, potom poháňa procesor AMD A4-APU s extrémne nízkou spotrebou a integrovanou grafikou AMD Radeon™ HD 8180. Pevný disk s kapacitou 500 GB v samotnom tablete ponúka dostatok úložného priestoru pre pracovné dokumenty aj pre multimédiá a zábavu, zatiaľ čo 4 GB DDR3L pamäte sú zárukou vysokého výkonu.

 

Vysoko kvalitné prehrávanie multimédií

Vďaka funkcii DTS® Studio Sound™ poskytujú vysoko kvalitné zabudované reproduktory vynikajúce basy, inteligentné nastavenie hlasitosti a vylepšené podanie dialógov pre intenzívnejší, dokonalý zvuk. Kombinácia s ostrým HD IPS displejom prináša pôsobivý audiovizuálny zážitok, pričom obrazovka je vybavená vrstvou zabraňujúcou zachytávaniu nevzhľadných šmúh a odtlačkov prstov. HD kamera s integrovaným mikrofónom umožňuje kvalitný záznam videa a plynulé, čisté a zrozumiteľné videohovory. Kvalita prehrávania videa je ďalej umocnená senzorom intenzity okolitého svetla, vďaka ktorému je automaticky nastavená optimálna intenzita podsvietenia displeja.

 

Vďaka kapacitnému dotykovému displeju s podporou až desiatich dotykov súčasne si môžu používatelia vychutnať hry a ďalšie dotykové aplikácie. Obrazovka prekrytá po celej ploche sklom sa zaobíde bez vystúpeného rámčeka a lepšie sa tak ovláda dotykmi. Ďalším bonusom je jednoduchšie čistenie.

 

Jendoduché pripojenie

Tablet je pre rýchle dátové prenosy vybavený Micro USB portom, port Micro-HDMI® zase využijete pre pripojenie k televízoru. Nechýba ani slot pre Micro SD kartu, ktorá poslúži na ukladanie fotiek a ďalších dát a rozšíri tak diskovú kapacitu tabletu. Používatelia tiež môžu vďaka technológiám Intel® WiDi™1 a Wi-Fi® Miracast™ ľahko streamovať obsah do iných kompatibilných zariadení – napríklad inteligentných televízorov. Okrem toho nájdete v základni s klávesnicou aj plnohodnotný port USB 3.0 s funkciou USB Sleep-and-Charge pre nabíjanie mobilných zariadení aj v prípade, že je notebook vypnutý.

 

Nové zariadenia dva v jednom Satellite W30t a W30Dt budú v Európe k dispozícii v priebehu štvrtého štvrťroka 2013.

 

Toshiba Satellite W30t a W30Dt:

·         13,3″ HD IPS displej s kapacitnou vrstvou podporujúci až 10 dotykov súčasne

·         Pevný disk s kapacitou až 500 GB

·         4GB DDR3L

·         Možnosti pripojenia tabletu: 1× Micro USB, 1× Micro HDMI®, 1× MicroSD, Wireless LAN, Bluetooth™ 4.0 a Wi-Fi® Miracast™

·         Možnosti pripojenia základne s klávesnicou: 1× USB 3.0 s funkciou USB Sleep-and-Charge

·         Vysoko kvalitné stereo reproduktory s funkciou DTS® Studio Sound™

·         HD webkamera a integrovaný mikrofón

·         Operačný systém: Windows 8.1

 

Toshiba Satellite W30t:

  • 4. generácia procesorov Intel® Core™ s grafikou Intel® HD 4200
  • Technológia Intel ® WiDi ™

 

Toshiba Satellite W30Dt:

  • Rad procesorov AMD A4-APU s grafikou AMD Radeon™ HD 8180, bez ventilátora

1 Technológia Intel® WiDi™ je k dispozícii len na zariadeniach s procesorom Intel (W30t)

 

 

Toshiba online

Pre aktuálne novinky, podrobnosti a špecifikácie produktov navštívte webové stránky spoločnosti Toshiba: http://www.toshiba-slovakia.com/

 

Všetky uvedené ochranné známky sú majetkom príslušných vlastníkov.

Presné špecifikácie produktov závisia na konkrétnom modeli a jeho dostupnosti.