Nový phablet GOCLEVER Quantum 600

 

Nový phablet GOCLEVER Quantum 600sa vyznačuje možnosťou používať dve SIM karty, veľkým displejom a operačným systémom Android 4.4 (KitKat) 

 

Pred rokom, kedy bol prvýkrát uvedený phablet od spoločnosti GOCLEVER – FONE 570Q –, boli užívatelia skeptickí, či zariadenie s displejom väčším než 5″ bude pre každodenné používanie praktické. Avšak teraz, po 12 mesiacoch, sa už nikto nepozastavuje nad veľkými smartphonmi. Je zrejmé, že väčší displej uľahčuje používanie smartphonu a sledovanie digitálneho obsahu. V náväznosti na túto skutočnosť sme potešení, že teraz môžeme uvítať následníka prvého phabletu GOCLEVER: Nový šesťpalcový phablet GOCLEVER Quantum 600 s Androidom 4.4. KitKat a priestorom pre dve SIM karty.

 

Čím sa odlišuje Quantum 600 od ostatných? Zariadenie sa bude predávať s predinštalovaným systémom Android 4.4 KitKata medzi jeho ďalšie prednosti patrí:

vylepšené zabezpečenie OS 
lepší výkon pri hraní hier
optimalizácia využívania batérie (a teda dlhšiu životnosť batérie a výdrž)
podpora technológie BluetoothSmart (znížené využívanie batérie pri rovnocenne spoľahlivej kvalite pripojenia)
nové aplikácie pre fotoaparát (nové prvky a vylepšené ovládacie menu, pre ľahšie používanie)
tiskové rozhranie GoogleCloudPrint

Jednou z hlavných výhod zariadenia GOCLEVER Quantum 600 je možnosť využívať dve SIM karty súčasne.

„Možnosť využívať dve SIM karty v jednom zariadení je veľmi dôležitá pre užívateľov, ktorí chcú spojiť a zladiť ponuky rôznych operátorov (napríklad mať jednu kartu pre telefónovanie a textové správy a druhú pre dátové služby a internet), alebo pre tých, ktorí potrebujú používať ako súkromné tak pracovné čísla a nechcú nosiť so sebou dve zariadenia. Vďaka spoločnému adresáru – kontakty, dáta a aplikácie z oboch kariet, sú na jednom mieste – má užívateľ v ruke len jedno zariadenie. Je taktiež potrebné zdôrazniť, že pokiaľ sa užívateľ ocitne v blízkosti hotspotu, zariadenie ľahko nastaví Wi-Fi pripojenie,“ hovorí EwelinaPączkowská, marketingová manažérka spoločnosti GOCLEVER.

 

GOCLEVER Quantum 600 je vybavený 6″ displejom HD IPS s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, čo zaisťuje jedinečnú reprodukciu farieb a široký pozorovací uhol. Prehliadanie webových stránok, prehrávanie videa, písanie a čítanie e-mailových správ, hranie hier, čítanie e-knih – všetky tieto aktivity a mnoho ďalších sú oveľa pohodlnejšie a ľahšie na displeji tejto veľkosti, než na displejoch o veľkosti 3 alebo 4 palce. Čo sa týka multimediálnych súborov, rýchly štvorjadrový procesor 1.2 GhZCortex A7 Broadcom, chip pre grafiku od rovnakého výrobcu a 1GB pamäti DDR2 RAM poskytuje potrebný výkon pre pohodlné hranie hier, sledovanie videa, prehliadanie webu i pre kancelárske aplikácie.

Phablet GOCLEVER je vybavený 4GB vnútornou pamäťou (s možnosťou rozšírenia pomocou MicroSD karty 32 GB), modulom Bluetooth, už skôr spomínanými slotmi pre dve SIM karty a modulom Wi-Fi. Samozrejmosťou je GPS modul s navigáciou a mapou Česka, Poľska a Slovenska a port microUSB 2.0 OTG. Súčasťou sú taktiež dva fotoaparáty (na prednej strane 2 Mpix, na zadnej 8 Mpix) a modul FM. Phablet je napájaný batériou s kapacitou 2800 mAh.

Rozmanitá rada smartphonov GOCLEVER bude navyše rozšírená o 5″ Quantum 500. Jediným rozdielom medzi modelom rady 500 a väčším bratom rady 600 je displej (960×540 IPS), zadný fotoaparát (5 Mpix) a batéria (2000mAh). Zhodne s modelmi Quantum 400 a 450, ktoré sú na trhu už teraz (rovnako tak i tablety ORION a ARIES) Quantum 500 čoskoro získaupdate operačného systému na ANDROID 4.4 KitKat.

Zariadenie bude dostupné v dvoch farebných prevedeniach – bielej a čiernej. Na nové produkty GOCLEVER je poskytovaná 24mesačná záruka (vrátane 12 mesiacov servisnej služby door-to-door). Doporučená koncová cena je 179 €. pre 6″ model a 139€ pre 5″ model. Dostupné od júna tohto roku.