nVidia: Fotorealistická grafika prinajlepšom o 10 rokov

Server Mercury News priniesol veľmi zaujímavý a obsiahly rozhovor s generálnym manažérom spoločnosti nVidia Jen-Hsun Huang.

Pán Huang nie je skúpy na slovo a tak sa v interview dozviete zaujímavosti z jeho súkromného života, jeho vzťah k spoločnosti ATi, Microsoftu či Sony, dozviete sa o spolupráci nVidie s výrobcom mikroprocesorov Intel, prečo bude Playstation 3 a nie Xbox 360 poháňaný ich grafickým čipom, dotýka sa tiež hernej konzoly Nintendo. Čo si Jen-Hsun sľubuje od príchodu operačného systému Windows Vista, tiež o tom, že výrobcovia grafických čipov sa dnes väčšmi ako kedykoľvek predtým sústreďujú na mobilné zariadenia a napríklad aj to, že spoločne so svojimi deťmi si rád zahrá Counter Strike Source, avšak aj napriek tomu za najlepšiu hru považuje tú s názvom nVidia.

Dozviete sa tiež, že podľa Jen-Hsun Huanga sme od fotorealistickej grafiky v hrách, akú môžeme vidieť v niektorých dnešných filmoch (Toy Story, Superman Returns), vzdialení prinajlepšom 10 rokov, zdôrazňuje, že Toy Story je len animácia. Najbližších niekoľko rokov sa budú grafici ešte vždy učiť len základy filmu, ako napríklad motion blur. „Zobrazenie skutočnosti ešte v týchto chvíľach nevyzerá fotorealisticky. Spôsob ľudskej artikulácie a animácie, detailnosť ľudí a prírody, to všetko je stále vzdialené od našej skutočnej podoby“, konštatuje v interview.

ZDROJ: Mercury News

{moscomment}