O krok bližšie k inteligentnému slovenskému domovu

Dánska spoločnosť DEVI prichádza aj na slovenský trh s produktom, pomocou ktorého môžete z pohodlia svojho bytu ďiaľkovo ovládať chod spotrebičov v niekoľko desiatok či stovák kilometrov odľahlom príbytku. WEBHOME je jednoduchý, mobilom prípadne internetom riadený systém, primárne navrhnutý na kontrolu teploty v chatách.

Pomocou internetu prípadne mobilného internetu môžete diaľkovo spustiť vykurovanie jednotlivých izieb, regulovať teplotu a sledovať spotrebu. Keďže na systém je možné pridať i ďalších 5 reléových ovládacích pultov Devicom I/O Extender a dostať sa tak až na 16 vstupov a výstupov, možno zariadenie využiť i na ovládanie elektrických spotrebičov v domácnosti, ohrievačov vody, osvetlenia, klimatizácie či alarmov. Systém WEBHOME je natoľko inteligentný, že v prípade výpadku elektriny, prípadne vlámania vám odošle SMS správu prípadne e-mail o udalosti.

Celý systém v podobe neveľkej riadiacej jednotky (skrinka + GSM modem + server ovládaný spoločnosťou DEVI) komunikuje cez internet pomocou technológie GSM. V samotnom priestore, kde je inštalovaný, ho možno ovládať pomocou pribaleného diaľkového ovládača. Komunikácia medzi systémom a užívateľom je zabezpečená 128-bitovým šifrovaním. Spoločnosti DEVI je potrebné za používanie systému odvádzať ročný poplatok, ktorý zahŕňa náklady na GSM modem, SIM kartu, celoročnú komunikáciu vrátane automatickej aktualizácie serveru DEVI.

Image

Viac informácií o produkte nájdete na www.devi.com.

{moscomment}