Obracia sa Jobs v hrobe?

Nenávidené stylusy sú zdá sa opäť v kurze. Vedú sa veľké diskusie, ako by sa k napr. Apple peru postavil Jobs, ktorý stylus nenávidel. Lenže Apple Pen nie je plastová tyčinka, ale pokročilé elektronické zariadenie na ovládanie, podobne ako napríklad aj konkurenčný S Pen od Sasungu, ktorý nájdete napríklad v novom Galaxy Note 9.

Dotykové pero S Pen prešlo evolúciou a novinkou je jeho prepojenie s telefónom cez Bluetooth. Z pera sa tak najnovšie stal aj diaľkový ovládač s jedným tlačidlom. Môžete ho využiť ako pero, aj ako spúšť pre fotoaparát, či ovládač PowerPoint prezentácií. Uvidíme s čím nás prekvapí v septembri Apple.

Samsung Note bol vždy výkladnou skriňou špičkových technológií a inovácií, ktoré udávajú smer pre celé odvetvie a ani nový Galaxy Note9 nie je v tomto smere výnimkou. Je navrhnutý tak, aby spĺňal priania a požiadavky dnešných používateľov na výkon, výdrž a inteligenciu. Už základný model má 128GB pamäte (plus slot pre pamäťovú kartu microSD) a drahšia verzia má dokonca až 512GB úložisko. Galaxy Note9 je vybavený batériou s kapacitou 4 000 mAh, ktorá je pri vlajkových telefónoch Galaxy vôbec najväčšia a poskytuje energiu na celý deň. Má najmodernejší 10nm procesor a podporu najrýchlejších dostupných sietí na trhu. Významným znakom radu Note je S Pen, ktoré vďaka Bluetooth konektivite možno použiť aj ako ovládač pre prezentácie a multimédie, alebo diaľkovú spúšť pre fotoaparát. Na Slovensku bude dostupný v dvoch farebných variantoch – čiernom Midnight Black a modrom Ocean Blue.

Digitálne pero pre iPad (lacnejšiu alternatívu k Apple Pen) predstavil pred pár mesiacmi Logitech. Ich „CRAYON“ má už asi 3 mesiace zalistovaná Alza aj u nás, len stále ide o predobjednávky a termín dostupnosti v SR/ČR ešte nie je známy.  Ostatne presvedčiť sa môžete sami na adrese: https://www.alza.sk/logitech-crayon-d5293544.htm