OKI ponúka univerzálny tlačový PCL ovládač

 

Spoločnosť OKI predstavila univerzálny ovládač pre svoje tlačiarne a multifunkcie, ktorý je možné použiť pre rôzne modely OKI s PCL emuláciou. Firmám využívajúcim viac zariadení OKI uľahčí inštaláciu tlačiarní a ušetrí čas.

 

Výhody nového ovládača

Namiesto voľby zo série ovládačov je pre užívateľa jednoduchšie nainštalovať jeden univerzálny. Nový ovládač má intuitívne užívateľské rozhranie rovnaké pre všetky podporované modely, čo ocenia napríklad tam, kde sa využíva viac rôznych tlačiarní a multifunkcií. Osvedčí sa taktiež v prípade náhlej poruchy, kedy je možné zmenu predvolenej tlačiarne urobiť ihneď bez potreby inštalácie ďalšieho ovládača.

 

Funkcie ovládača

Univerzálny ovládač je kompatibilný s operačnými systémami Windows 7, Windows Vista, Windows XP (SP3 a vyššie), Windows Server 2008 a podporuje hlavné funkcie, ako je napríklad:

–      farebná/čiernobiela tlač

–      voľba veľkosti papiera

–      voľba zásobníka (vrátane multifunkčného podávača)

–      automatická zmena zásobníka

–      duplexná tlač

–      úspora toneru

–      zabezpečená tlač a uloženie úlohy (vyžaduje pevný disk)

–      vodoznak

–      uloženie nastavení ovládača

–      dokončovacia a dierkovacia jednotka u multifunkcií (ak sú nainštalované)

 

Dostupnosť a podporované modely

Medzi podporované modely OKI patia aktuálne ponúkané C330, C530, C610, C711, C821, C830, C910, MC351, MC361, MC561, MC860, B430, B431, B440, B840, B4600, MB460, MB470, MB480 a všetky modely s emuláciou PCL uvedené na trh. OKI taktiež čoskoro ponúkne univerzálny ovládač pre modely GDI.