OLED televízor od LG získal prestížne ocenenie „Best of CES“

 

 

BRATISLAVA, 17. 1. 2012

Spoločnosť LG Electronics (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v domácej elektronike, získala najprestížnejšie ocenenie „Best of CES“ za svoj prvý LG OLED TV na výstave spotrebnej elektroniky CES 2012 v americkom Las Vegas.

Najlepším produktom na tohtoročnej výstave CES bol jednoznačne televízor LG 55EM9600 s OLED technológiou. Na tom sa zhodla odborná porota. Konkurencia pritom bola silná – od systémov pre prenos signálu vzduchom, cez multimediálne tablety až po 3D tlačiareň.

 

„Neboli sme jediná spoločnosť, ktorá na výstave predstavovala 55″ OLED televízor, ale práve náš model zaujal návštevníkov a porotu najviac,“ hovorí Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

 

 

OLED TV sa odlišuje od konkurencie tým, že má štvorfarebné pixely (bežne sa používajú len tri farby); k základnej červenej, zelenej a modrej farbe sa pridáva ešte farba biela. Vďaka nej je obraz prirodzene živý, jasný a ostrý. OLED displej je možné sledovať z ľubovoľného uhla, bez toho, aby divák videl iné odtiene farieb. Vďaka princípu OLED televízorov, ktoré nie sú podsvietené, ale kde každý bod emituje svetlo, je možné dosiahnuť prakticky nekonečného kontrastu. Jeden pixel môže byť dokonale čierny, susedné budú žiariť jasnou farbou. Tým je zachovaná maximálna čistota a ostrosť obrazu. Technologicky nemôžu taký obraz ponúknuť ani LCD ani LED televízory. Prekreslenie u OLED displeja je navyše tisíckrát rýchlejšie ako u tých najlepších LCD / LED televízorov. Obraz tak nebude nikdy rozmazaný.

 

Už tradične kladie LG obrovský dôraz na dizajn. Obrazovka televízora má len 1 mm štíhly rám a je extrémne plochá – hĺbka televízora je neuveriteľných 4 mm, teda asi ako tri kreditné karty. Vďaka tomu nový televízor prakticky splýva so stenou. „Na český a slovenský trh sa dostane ešte tento rok, predpokladáme, že to bude v druhej polovici roka. Oproti konkurencii očakávame, že cenu budeme vedieť stlačiť výrazne pod 100 000 korún, “ dodal Martin Malý, tlačový hovorca.