Olympus E-3: Univerzálny profesionálny nástroj

Už je to tu: Prichádza nová vlajková loď radu Olympus E-Systém, založenom na 4/3 štandarde. E-3 je profesionálny pracovný nástroj, ktorý vydrží ľubovolné zadanie a plne uspokojí vysoké nároky, kladené na neho profesionálnymi fotografmi.

S pokročilým systémom automatického zaostrovania a novými objektívmi ZUIKO DIGITAL SWD (Supersonic Wave Drive), dosahuje E-3 najrýchlejších* zaostrovacích časov na svete. Vďaka extrémne vysokým rýchlostiam uzávierky – až 1/8000 sek. a sekvencii až 5 snímok za sekundu v plnom rozlíšení v RAW formáte (v rade tak dokáže zachytiť až 19 snímok), je z E-3 unikátny nástroj, ktorý je schopný zachytiť každú situáciu.

Pre dosiahnutie najlepšej obrazovej kvality za rôznych situácií, je E-3 vybavená výkonným stabilizátorom obrazu, ktorý je schopný kompenzovať voči otrasom fotoaparátu až do 5EV stupňov. To všetko je doplnené o 10 megapixelový vysokorýchlostný senzor Live MOS a obrazový procesor Olympus TruePic III. V spojení s digitálnymi objektívmi OLYMPUS ZUIKO DIGITAL, ktoré sú vyrobené na mieru digitálnym zrkadlovkám, tak možno dosiahnuť len tých najlepších výsledkov.

Funkcia živého náhľadu (Live View) ponúka fotografom jedinečnú možnosť voľby a slobody pri kompozícii záberu: či už je potrebné zvoliť záber nad hlavou, od zeme, či je len potrebné udržiavať vizuálny kontakt s fotografovanou osobou, vždy je pritom možné použiť živý náhľad na rozmernej 6.4cm výklopnej HyperCrystal LCD obrazovke, ktorá okrem iného dokáže živo zobraziť expozičné zmeny pri korekcii expozície, alebo zmenu v nastavení bielej.

Vedľa živého náhľadu, môžu fotografovi tie využiť profesionálneho pokrytia hľadáčiku, ktoré je celých 100%. A pretože je E-3 vybavená najefektívnejším antiprachovým filtrom (Supersonic Wave Filter), môžu sa fotografi plne sústrediť na záber, bez toho aby sa museli strachovať, že ich snímky budú znehodnotené prachovými artefaktmi. Spoľahlivosť a odolnosť prístroja je ďalej umocnená vodovzdorným telom a tiež väčšinou odolných objektívov radu E-Systém. Navyše sa môžu spoliehať na extrémne vysokú životnosť uzávierky, ktorá je 150.000 cyklov.

Olympu E-3 sa objaví na pultoch predajní na konci novembra 2007.

www.olympus-europa.com