Oracle rozširuje ponuku cloudových služieb o zálohovanie databázy a poskytovanie úložísk

Ponuka Oracle Cloud poskytuje služby platformy a infraštruktúry v kvalite potrebnej pre podnikový sektor

 

Spoločnosť Oracle oznamuje dostupnosť dvoch nových služieb: Oracle Database Backup Service a Oracle Storage Cloud Service. Cieľom tejto ponuky je umožniť organizáciám rýchlejšie prijať, nasadzovať a využívať hybridné cloudové riešenia, ktoré bezpečne a hladko integrujú služby verejného cloudu so súkromnými cloudmi a riešeniami prevádzkovanými na vlastnej infraštruktúre (on-premise). Spoločnosť Oracle týmto spôsobom plní svoj záväzok poskytovať najširšie a najpokročilejšie portfólio cloudových služieb na súčasnom trhu. Nové riešenia dávajú zákazníkom väčšie možnosti výberu a umožňujú im jednoduchšie presúvať kritické aplikácie a dáta medzi cloudom a systémami on-premise.


Oracle Database Backup Service

Služba zálohovania databázy Oracle Database Backup Service je súčasťou portfólia Oracle Cloud Platform as a Service (PaaS). Ide o jednoduché, škálovateľné a lacné riešenie na zálohovanie databázy Oracle pomocou cloudu, ktoré je možné integrovať so zálohovaním databázy typu multi-tier aj so stratégiami pre obnovu. Služba Oracle Database Backup Service je tesne integrovaná s riešením Oracle Recovery Manager (RMAN), čo zákazníkom umožňuje vykonávať zálohovanie aj obnovu medzi cloudom a prostredím on-premise hladko, bezpečne a pomocou príkazov, ktoré poznajú z prostredia RMAN. Prenos dát pri zálohovaní podporuje kompresiu aj paralelizáciu, čo ďalej zvyšuje výkon celého riešenia. Súčasťou riešenia je aj šifrovanie na strane klienta, ktoré umožňuje zabezpečenie dát na všetkých úrovniach procesu (end-to-end).

 

Oracle Storage Cloud Service

Služba Oracle Storage Cloud Service je súčasťou portfólia Oracle Cloud Infrastructure as a Service (IaaS). Poskytuje zabezpečené, škálovateľné a spoľahlivé úložisko, ktorého pomocou môžu organizácie jednoducho ukladať dáta v cloude, pristupovať k nim a spravovať ich. Oracle Storage Cloud zákazníkom zjednoduší ukladanie záloh dát a archívov. Toto cenovo efektívne riešenie nevyžaduje veľké počiatočné investície ani prevádzkové náklady. Oracle Storage Cloud má rozhranie (API) kompatibilné s distribuovaným open source úložným systémom OpenStack Swift a umožňuje prístup k dátam pomocou rozhraní REST a Java API.

Členovia siete Oracle PartnerNetwork (OPN) a ďalší partneri spoločnosti Oracle môžu mať z nových služieb spoločnosti Oracle značný prospech. Môžu sa podieľať na prijatí týchto riešení zákazníkmi, vykonávať implementácie alebo poskytovať služby s pridanou hodnotou.

 

Nové služby rozširujúce komplexné portfólio cloudových riešení spoločnosti Oracle sú zákazníkom k dispozícii na báze predplatného.

„Ak si organizácie chcú v súčasnom vysoko prepojenom svete udržať konkurencieschopnosť, rýchle prijatie cloudu a vytváranie na cloude založených riešení je nutnosťou,“ uvádza Chris Pinkham, senior viceprezident produktového vývoja v spoločnosti Oracle. „Existuje veľký tlak na presun záťaže zo súčasných systémov on-premise do verejných cloudov, vyžadovaná je portabilita medzi oboma prostrediami. Spoločnosť Oracle v snahe pomôcť zákazníkom splniť tieto ciele ďalej rozširuje ponuku svojich cloudových služieb. Tieto služby sú založené na otvorených štandardoch, integrované tak, aby mohli hladko fungovať spolu s inými aplikáciami, a podporujú plnú prenositeľnosť medzi prostredím on-premise a cloudom.“

 

 

 

Podrobnejšie informácie (v angličtine)

·         Oracle Cloud – prehľad podnikových riešení

·         Oracle Cloud na TwitteriFacebooku a blogu spoločnosti Oracle