Orange na Slovensku rozširuje svoju ponuku o dve cloudové služby od Microsoftu

Najväčší mobilný operátor na Slovensku poskytujúci komplexné telekomunikačné služby Orange obohatil svoju ponuku o dve nové služby, ktoré môžu slovenskí zákazníci využívať v cloude. Prináša balíky služieb pre kanceláriu Office 365 a riešenie na správu mobilných zariadení.

 

 

Novými službami Office 365 a Správa mobilných zariadení chce Orange osloviť predovšetkým zákazníkov, ktorých cieľom je optimalizovať svoje firemné náklady. Zákazníci totiž s cloudovou službou získavajú viaceré výhody – finančné a časové úspory, ale aj neobmedzený prístup k službám a dokumentom odkiaľkoľvek, kde je pripojenie na internet. Jednou z hlavných výhod, ktoré Orange prináša zákazníkom je aj balík 500 MB predplatených dát, ktoré získa so službou Office 365 už v rámci mesačného poplatku. Služby Office 365 a Správa mobilných zariadení sú dostupné za mesačný poplatok a teraz ich navyše môžu zákazníci mať až na jeden mesiac bezplatne.

 

„Pre spoločnosť Microsoft je cťou a uznaním, že si najväčší mobilný operátor na Slovensku vybral, ako poskytovateľa tzv. cloudových služieb práve Microsoft a jeho ponuku Office 365. Verím, že mnohí  zákazníci Orangeu sa čoskoro pridajú do radov spokojných zákazníkov používajúcich služby Office 365, ako napríklad Rádio Expres, mesto Košice, Kooperativa, Slovenský Olympijský Výbor a mnohí ďalší,“ povedal Martin Čerňák, manažér divízie Office v spoločnosti Microsoft Slovakia.

Pohodlné riešenie pre kanceláriu

Cloudové riešenie Office 365 prináša zákazníkom balík obľúbených kancelárskych služieb v kombinácii s 500 MB predplatených dát na jeho využívanie v mesačnom poplatku. Zákazník tak po zakúpení získa kompletnú službu, s ktorou bude mať vždy k dispozícii aktuálne verzie aplikácií Microsoft Office ako napríklad Word, Excel, Power Point, ale aj e-mailovú schránku či možnosť ukladať si a zdieľať dokumenty vo webovej lokalite a ďalšie. Služba je vďaka predplatenému objemu dát pripravená na používanie kedykoľvek. Office 365 je v Orangei dostupný v dvoch produktových líniách Business Line a Enterprise Line. Na základe počtu licencií a rozsahu funkcionalít má zákazník k dispozícii celkovo štyri balíky služby, a to už od 6 eur mesačne.

Office 365

balík
Business Light

balík
Business

balík
Enterprise Light

balík

Enterprise

Aktivačný poplatok

0 €

0 €

0 €

0 €

Mesačný poplatok

6,00 €

14,00 €

9,00 €

24,00 €

 

Podrobnosti o obsahu jednotlivých balíkov sú dostupné na www.cloudprebiznis.sk.

Mesačný poplatok zahŕňa aj dátový balík s objemom 500 MB použiteľný na prácu s Office 365 v sieti Orangeu.

Bezpečnosť mobilných zariadení na diaľku

Druhou cloudovou službou je Správa mobilných zariadení. Podnikateľom a firmám prináša v cloude praktické riešenie umožňujúce nastavenia firemných telefónov na diaľku. Služba umožňuje napríklad jednoducho zaslať nastavenia pre prijímanie emailov do zariadenia zamestnanca, možnosť povoliť či zakázať používanie niektorých funkcionalít alebo uzamknúť telefón v prípade straty či krádeže. Služba je aktuálne dostupná v základnom balíku Štart za mesačný poplatok 1,59 eura na jedného používateľa. Orange k tomu zákazníkovi pribalí aj 10 MB dát na zálohovanie a jeden balík služby pre administrátora služby bezplatne.

Správa mobilných zariadení

Štart

Aktivačný poplatok

0 €

Mesačný poplatok na jedného používateľa

1,59 €

Úložný priestor pre zálohovanie dát (kontaktov a kalendára) z telefónu

10 MB

 

Zákazník si môže obe cloudové služby Orangeu zakúpiť prostredníctvom portálu Cloud pre biznis na www.cloudprebiznis.sk.

 

Slovenské firmy, ktoré Office 365 už používajú, oceňujú jeho výhody. Napríklad, spoločnosť STM Power a. s. privítala efektívny spôsob komunikácie a zdieľania dát, ktorý Office 365 so sebou prináša. V spoločnosti Kooperativa zas rozhodlo kritérium bezpečnosti. Viac prípadových štúdií o využívaní služby Office 365 rôznymi typmi zákazníkov nájdete tu.