Panasonic na CES 09 predstavil 3D Full HD

Osaka, Japonsko, 16. januára 2009 – Na Medzinárodnom veľtrhu spotrebnej elektroniky (CES 2009), ktorý sa konal v dňoch 8. – 11. januára v Las Vegas, predstavila spoločnosť Panasonic svoje najnovšie audiovizuálne technológie, vrátane plochých televízorov s plným vysokým rozlíšením (Full HD), prehrávačov Blu-ray diskov a Full HD videokamier. Tieto novinky umožňujú užívateľom vychutnať si v pohodlí svojho domova ostrejší a živší obraz ako aj skvelý zvuk, ktoré sú neporovnateľné so staršími štandardmi. Panasonic tiež predstavil aj riešenia v oblasti prepojenia domácej elektroniky, napríklad bezdrôtového spojenia, rozšírenia konektivity s množstvom audiovizuálnych prístrojov a to pre použitie ako v domácnosti, tak aj v otvorenom priestore.
 
Jednou z najhorúcejších noviniek, ktorú si návštevníci veľtrhu CES vyskúšali v stánku Panasonic, bol trojrozmerný systém domáceho kina v plnom vysokom rozlíšení. Okrem toho Panasonic na veľtrhu pripomenul tiež svoj dlhotrvajúci záujem o stav a vývoj životného prostredia. Vôbec po prvýkrát tu návštevníci mali možnosť nájsť  Panasonic Eco kútik, kde boli predstavené ekologicky úsporné riešenia jednotlivých produktov a technológií.
 
Firemné kino
Nový systém firemného kina využíva 16 plazmových displejov vrátane najväčšej plazmovej obrazovky na svete s uhlopriečkou 150 palcov (381 cm). Tento systém je dokonalou ukážkou toho, ako sa spoločnosť Panasonic snaží o zlepšenie života užívateľov prostredníctvom technologicky vynikajúcich, užívateľsky prívetivých HD prístrojov a technológií.
 
VIERA Zone
Novinkou z radu televízorov VIERA je model TC-P54Z1, ktorý sa vyznačuje ultra-tenkým panelom s hĺbkou necelé 3 cm. Tento model je vybavený najnovšími technológiami, ako je „NeoPDP“ (super-tenký PDP displej, PDP s vysokou svietivosťou), technológia WirelessHD™ a jedinečná technológia IPTV, „Viera Cast“ a G Series Plasma, ktorá sa môže pochváliť rozšírenou sieťovou funkčnosťou a posilnenou funkciou „VIERA Image Viewer“ pre spojenie cez SD pamäťovú kartu. Okrem ponuky televízorov HDTV tu bol taktiež  predstavený rozšírený a obohatený „VIERA World“, ktorého súčasťou sú okrem iného aj funkcie „VIERA Link“, VIERA HDTV a integrovaný set-top box Comcast. Funkcia VIERA Link umožňuje jednoduché ovládanie všetkých pripojených audiovizuálnych komponentov prostredníctvom jedného diaľkového ovládača od televízoru VIERA. Úplnou novinkou je prepojenie s IP kamerou, kedy môže televízor fungovať ako súčasť veľmi originálneho zabezpečovacieho systému pre domácnosť.
 
VIERA Future Zone
Sekcia VIERA Future Zone predstavila nové technológie PDP a LCD panelov. Návštevníci sa tu mohli zoznámiť s vysoko efektívnym 42-palcovým (106 cm) PDP s trojnásobnou efektivitou svietivosti a s ultra-tenkým 50-palcovým (127 cm) PDP s hrúbkou len jeden centimeter. Ďalej tu boli vystavené super energeticky efektívne 37-palcové (94 cm) LCD s rozlíšením pohyblivého obrazu na 1000 riadkoch. V dvoch 3D Full HD kinách sa potom návštevníci na vlastné oči presvedčili, ako vypadá obraz v 3D – k dispozícii tu boli trojrozmerné systémy v plnom vysokom rozlíšení pozostávajúce z 103-palcovej (262 cm) plazmovej obrazovky a prehrávača Blu-ray diskov.
 
Zábavná a kreatívna zóna
V Entertain Zone si návštevníci mohli vyskúšať prehrávače Blu-ray diskov alebo systémy domáceho kina fungujúce na báze technológie Blu-ray. Všetky modely prehrávačov Blu-ray diskov pre rok 2009 sú vybavené funkciou VIERA Cast, vďaka ktorej je možné z televízora urobiť IPTV. V Create Zone boli predstavené najnovšie optické produkty, ktoré ponúkajú v porovnaní so svojimi predchodcami podstatne vyššiu kvalitu. Medzi tieto produkty patria videokamery podporujúce plné vysoké rozlíšenie (rozlíšenie 9,15 Mpx, čo je svetový rekord), videokamery so 70x optickým zoomom a tiež revolučný LUMIX G Micro System s možnosťou natáčania videoklipov v HD kvalite.
 
Panasonic Eko kútik
Ohľaduplnosť k životnému prostrediu a trvalo udržateľný rozvoj patria k dlhodobým kľúčovým aspektom pôsobenia spoločnosti Panasonic. Nedávno prijala spoločnosť množstvo ráznych  krokov a opatrení, ktorých cieľom je znížiť ekologický dopad naprieč všetkými svojimi aktivitami. Corporate Eco Corner na CES 2009 predstavil ekologickú víziu spoločnosti ako aj  jej celosvetové aktivity v boji proti znečisťovaniu životného prostredia.
 
Ďalšie informácie o prezentácii spoločnosti Panasonic na CES 2009 a predstavených novinkách nájdete na adrese www.panasonic.com/ces.